„Nastoupí dvanáct družstev, po čtyřech dívkách a čtyřech chlapcích. Sedm z nich přímo postoupilo z okresního kola, zbylých pět pak za nejlepší bodové hodnocení. Dále se představí nejlepší dva závodníci z ročníků 1999 až 2004 v kategorii hochů a dívek z pěti okresních kol. Celkově by v Hranicích měla nastoupit více než stovka soutěžících," prozradil Pavel Pořízek z pořádající ZŠ Struhlovsko v Hranicích.

Účastníky čeká novinka v programu.

„Oproti okresnímu kolu jsou pozměněny disciplíny. Bude se soutěžit v sedmi disciplínách. Budou to běh na 60 metrů, skok do dálky, hod kriketovým míčkem, leh-sed, skok přes švihadlo, driblink nebo běh na 1000 metrů, shyby na šikmé lavičce," zmínil.

Mezi favority se řadí i místní ZŠ Struhlovsko, kterou vede na akci právě Pořízek. A jak vůbec probíhala příprava jeho svěřenců na prestižní sportovní akci?

„Družstvo se připravovalo v rámci hodin tělesné výchovy. Zaměřili jsme se hlavně na technické disciplíny, především na hod kriketovým míčkem. Příprava se nám ztížila tím, že dvojnásobný účastník regionálního finále Martin Číhal si na judu zranil krk a musíme ho tedy nahradit dalším závodníkem. Vybírat máme z čeho, takže adeptů je více," uvedl Pořízek, který věří, že jeho žáci budou stejně jako loni úspěšní.

„Náš cíl? Do krajského kola jdeme s cílem postoupit na regionální finále v družstvech a s co největším počtem jednotlivců. Ambice máme především v mladších věkových kategoriích. Celkem postoupilo 10 jednotlivců. Tahouni družstva i jednotlivců jsou ti, kteří již na republikovém finále v Praze byli a zažili tu neopakovatelnou atmosféru," dodal organizační pracovník OVOV.

Krajské kolo OVOV se uskuteční v areálu SK Hranice v úterý 10. června od 10 hodin.