Zúročily všechno své vložené úsilí a na domácí palubovce ukázaly svým fanouškům, že umí hrát basketbal.

TJ Sigma Hranice - SK UP Olomouc 52:50 a 49:60

První zápas začal energickým vstupem Panterek na hrací plochu, koše padaly téměř jeden za druhým. Hra nabrala spád a bodový náskok domácích se udržoval na hranici čtyř až šesti bodů, a to až do poloviny hry.

Tam Panterky trochu ztratily, ale konečné skóre se po závěrečném klaksonu ustálilo na 52:50. Ve druhém měření sil se vedení hned od začátku ujal soupeř, ale Panterky statečně bojovaly, aby zopakovaly předchozí úspěch. Stav utkání byl velmi vyrovnaný, což ukazuje bodový stav na konci každého hracího období: 16:15, 26:26, 40:43.

Až v úplně poslední čtvrtce Panterky polevily a bodový náskok Olomoučanek se vyhoupl na jedenáct bodů.

Sestava a vstřelené body: Kuzniarská 18, Vašková 16, Ludková 15, Gocálová 12, Šenkeříková 11, Adámková 8, Šidlíková 7, Langerová 6, Duchoňová, Šafaříková 4, Čadrová, Fojtů. Trenéři: Lév a Ludková.

(ll)

Panterky si dopřály lahůdku

Na poslední zápas letošní sezony si zajely Hranické Panterky starší žačky do Frýdku-Místku. Při setkání prvního s posledním v tabulce se nedá očekávat nic než vítězství a předpoklady se stoprocentně vyplnily.

BK Frýdek-Místek - TJ Sigma Hranice 13:93 a 31:102

Po vlažném začátku se Panterky velmi rychle ujaly vedení a jejich bodovou šňůru v prvním zápase jen velmi zřídka přerušil koš domácího Frýdku. Otázkou byl opět jen počet bodů při závěrečném hvizdu.

I přes velkou snahu se však Panterky přes stobodovou hranici nepřehouply. Ve druhém zápase se Panterkám obtížně hledala motivace k zodpovědné osobní obraně, a tak byl Frýdek v počtu bodů úspěšnější než v předchozím měření sil.

Hranice zase proměňovaly nespočet rychlých protiútoků a méně zkušeným hráčkám domácího celku často odebíraly míč ještě na jejich polovině, v čemž dominovala rozehrávačka Kubešová. Takto rychle narůstalo skóre Hranic a již zmíněná Kubešová vstřelila kromě 81 bodů v obou zápasech oslavnou a letos poslední „stovku“.

Chybějící Sehnalovou, která vypomáhala Olomouci v Českomoravské lize, bodově částečně nahradila Klívarová svými 37 body a také zaznamenala svou první trojku společně s Velešíkovou.

Sestava a počet vstřelených bodů: Kubešová 81, Klívarová 37, Lysáková 20, Velešíková 19, Cvešperová 16, Kopecká 12, Pavlíková 6, Bydžovská 4, Beránková, Zdražilová. Trestné hody: 69 % Trenér: J. Horký.

(jh)