TJ Sigma Hranice - TJ Loko Krnov 116:34 a 117:27

Panterky převyšovaly Krnov prakticky ve všech herních činnostech. Vyšší vzrůst domácích pivotek zajišťoval obranný i útočný doskok, agresivní obrana nejen, že znemožňovala soupeřkám proměňovat koše, ale vedla k rychlým protiútokům.

Navíc i postupný útok měly Panterky pestřejší. „Konečně se nám dařilo hrát dlouho trénované rychlé protiútoky. Hráčky konečně pochopily jejich silný psychologický účinek,“ pochvaloval si po zápasech trenér Horký.

Sestava a počet vstřelených bodů za oba zápasy: Sehnalová 76, Kubešová 69, Srbecká M. 22, Lysáková 18, Velešíková 17, Klívarová 14, Kopecká 7, Cvešperová a Zdražilová 4, Bydžovská 2. Trenér: J. Horký.

Nejtěžší soupeř sezony poražen

K odvetnému utkání do Přerova zajížděly Panterky u dalšího dvojzápasu. Dal se čekat vyrovnaný duel, neboť přerovačky jsou v tabulce na druhém místě a na domácím hřišti ve stísněné Sokolovně mohou každého soupeře překvapit.

TBS Přerov - TJ Sigma Hranice 32:102 a 32:97

Panterky nastoupily k prvnímu měření sil velmi soustředěně a ihned se ujaly vedení. Jen v první čtvrtině vstřelily Přerovu 25 bodů, zatímco soupeř zatížil jejich konto jen body šesti.

Situaci na hřišti navíc zjednodušila absence nejlepší hráčky domácích Fašánkové, a tak se Hranice nezadržitelně řítily za vítězstvím. Otázkou zápasu se stalo, která z Panterek vstřelí stý bod, čehož se nakonec zhostila Tereza Klívarová.

Druhé utkání mělo velmi podobný průběh. Jen ve třetí čtvrtině připravil trenér Přerova překvapení v podobě nepříjemné agresivní osobní obrany se zdvojováním hráčky s míčem.

Současně poslal domácí kouč na palubovku ty nejschopnější hráčky, ale i s tímto chvilkovým problémem si Panterky poradily a nakonec i v této nejvyrovnanější části hry vyhrály 18:24 a bez obtíží zvítězlily.

Sestava a počet vstřelených bodů za oba zápasy: Sehnalová 40, Cvešperová a Kubešová 37, Klívarová 27, Kopecká, Srbecká M. a Lysáková 12, Beránková 11, Velešíková 9, Bydžovská 2 , Zdražilová. Trenér: J. Horký.