Zaplněná hala TJ Cement viděla strhující bitvu, kterou si každý musel užít. V úvodu Jičín plnil roli favorita a i díky těžko prostupné defenzivě si držel vedení.

„V prvním poločase jsme nehráli dobře. Inkasovali jsme sice málo branek, ale naše defenziva haprovala. Dělali jsme zbytečné chyby," okomentoval průběh Miroslav Rachač, levá spojka Hranic.

Hraničtí se snažili se soupeřem držet krok. Kdo čekal, že inkasovaný gól v poslední sekundě první půle psychiku Cementářů zlomí, tak byl na omylu.

„Určitě nás to nakoplo, pohár jsme samozřejmě chtěli vyhrát. Jak jsme si vytvořili náskok, tak jsme to už nepustili," řekl Zdeněk Čadra, pravé křídlo Cementu.

Na jeho slova navázal spoluhráč Rachač. „Do druhého poločasu jsme se prostě nahecovali. Z naší strany byl větší důraz, agresivita a tím jsme prakticky rozhodli," zmínil elitní střelec.

„Psychicky jsme možná v závěru už Jičín odrovnali, ale určitě ne fyzicky. Jsou to mladí kluci, kteří mají naběhané a umí hrát rychlou házenou. Snažili jsme se hru uklidnit, neztrácet míče a chodit až do vyložených šancí, což nám vyšlo," pokračoval Čadra.

Závěrečný hvizd sudího už definitivně rozpoutal gejzír radosti hranických hráčů. „Pocity jsou to samozřejmě krásné. Naším předsezonním cílem bylo postoupit do semifinále, zisk poháru byl takovou třešničkou," neskrýval nadšení Rachač.

Vytáhlá opora domácího týmu si stejně jako trenér Libor Hrabal nemohli vynachválit diváckou kulisu.

„Před takovou kulisou se hraje krásně. Fanoušci byli prostě úžasní," uvedl. Jeho slova očekávaně podpořil i Čadra. „Parádní atmosféra, diváci byli sedmým hráčem na hřišti. Hodně nám k zisku poháru pomohli," pověděl s nadšením střelec, který se v utkání blýskl čtyřmi brankami.

„Je to první trofej, co jsme vyhráli. Navíc jsme do Hranic přivedli evropskou házenou, je to skvělé," dodal závěrem Čadra, který už spěchal za spoluhráči do šatny velký úspěch oslavit.

SOUVISEJÍCÍ VČETNĚ FOTOGALERIE: Cementáři zlomili odpor Jičína a slaví premiérový zisk Českého poháru!