Na turnaji Evropského poháru v Berlíně skončil na skvělém třetím místě mezi kadety a zajistil si tak nominaci na mistrovství Evropy.

Na prestižní akci do Berlína dorazily reprezentace 38 zemí, nastoupilo zde celkem 628 závodníků. Bezděk se představil ve váze do 81 kilogramů. Na turnajích série Evropského poháru druhým rokem, ten letošní by pro něj měl být vrcholem v kategorii do 18 let. Prognóza trenérů se potvrdila. Závodník Judo Železo si vybojoval nominaci na „Evropu“ hned na čtvrtém turnaji v letošním roce.

„Pro přípravu Martina jsme udělali v oddíle maximum. Měl individuální přístup jak v tréninku, tak v turnajovém vytížení. O tuto část se staral náš výborný trenér Luboš Holčák, který s Martinem objel i velkou část turnajů. Martin jezdil po turnajích série Evropského poháru dva roky na náklady našeho klubu. Nyní vím, že tato investice se vyplatila,“ uvedl předseda Juda Železo Jakub Horák.

V boji o třetí místo předvedl Bezděk v Berlíně svůj nejlepší výkon, když ukrajinského reprezentanta porazil za pouhých 40 sekund.

„Martin již v Záhřebu ukázal, že je schopen předvádět výborné judo, ale s bilancí dvou vítězství a dvou proher na lepší než deváté místo nemohl myslet. V Brémách pak dokázal pětkrát zvítězit a zisk pátého místa byl první úspěch. V Berlíně získal spolu s bronzem i splnění nominačního limitu na mistrovství Evropy. Prostě super,“ pochvaloval si Bezděkův trenér Lubomír Holčák. (red)