Hranický atletický oddíl na této prestižní akci zastupovala mladá běžkyně Petra Vašinová. Petra nastoupila na své nejsilnější trati 800 m, na které před prázdninami vybojovala čtvrté místo na Mistrovství ČR juniorek a páté na „republice“ dospělých.

V sobotu Petra nastoupila do druhého ze dvou rozběhů. Po startu se nikomu dopředu moc nechtělo, tak se Petra ujala této neoblíbené role vodiče.

Odtáhla většinu závodu, v cíli se sice před ni tři běžkyně dostaly, ale závod byl mnohem rychlejší než první rozběh, výsledný čas 2:17,91 minut tedy pohodlně na postup do finále stačil.

Nedělní finále se již odehrávalo v jiném duchu. Hned po startu se ujaly vedení dvě jasné favoritky – hodonínská Škabrahová a Čapková z pražského USK. Daleko za nimi se odehrával souboj o bronz.

Petra dlouhou dobu vedla tuto skupinu pronásledovatelek. V cílové rovince ovšem bohužel nestačila zdatnějším finišmenkám.

Finálový čas 2:16,64 minut tak znamenal páté místo. Medaile letos visely hodně vysoko. První proběhla cílem Čapková ve vynikajícím čase 2:06,53 minut, Škabrahová zůstala pouze 4 desetiny sekundy za ní, třetí doběhla o celých šest vteřin zpět domácí Mezuliáníková.

(skA)