Startovalo se na atletickém stadionu, po oběhnutí dvou kol se vyběhlo do přilehlého parku, odkud se po oběhnutí tří kol mírně zvlněným terénem opět vrátilo na stadion. Počasí závodníkům příliš nepřálo, po dlouhé době teplého a suchého počasí začalo těsně před startem pršet.

Z hranického oddílu se do závodu přihlásili čtyři závodníci. Dařilo se především Petře Vašinové, která s velkým přehledem ovládla kategorii žen. Trať dokončila ve výborném čase 35:00 min.

Petra se v poslední době pomalu přeorientovává z osmistovky, což byla dlouho její hlavní trať, na delší distance. O tom, že jí tato změna nebude dělat problémy, svědčí i olomoucký závod.

Mezi ženami se představila také věkem teprve dorostenka Kristýna Kadúchová. Závod zvládla velmi dobře, i když jí v závěru trochu došly síly. Doběhla jedenáctá v čase 41:50 min. V hlavní kategorii mužů A startovali také Vojtěch Podjukl a David Rotrekl. Dorostenec Vojta doběhl dvaadvacátý v čase 35:15 min. a junior David závod dokončil na 43. místě za 41:10 min. (skA)