Mistrovství se konalo ve třech soutěžních třídách, volné, 18 metrové a 15 metrové a zúčastnilo se jej celkem 127 pilotů z 31 zemí.

Česká republika zde měla šest pilotů, po dvou v každé soutěžní třídě a z toho dva piloti byli z Aeroklubu Hranice.

V 15 metrové třídě reprezentoval Radek Krejčiřík s kluzákem Ventus 2ax a ve třídě volné Petr Krejčiřík s kluzákem ASW-22 BLE s rozpětím křídel 27 metrů.

Létalo se v rozdílných, často i složitých meteorologických podmínkách. V první polovině soutěže panovalo počasí s velkými vedry.

V odpoledních hodinách se létalo často mezi silnými bouřkami, které někdy zapříčinily i předčasná přistání kluzáků v polích.

Ve druhém týdnu byla předpověď počasí velmi rozdílná od následné reality, což velmi stěžovalo rozhodování pilotů o taktice letu.

Oběma pilotům hranického aeroklubu se podařilo ve svých třídách během deseti letových dnů vybojovat shodně 14. místo v celkovém pořadí.

U Radka to vypadalo ještě před koncem soutěže na umístění na čelních pozicích, ale chyby v posledních dvou letových dnech jej odsunuly až do druhé desítky pořadí.

Ihned po ukončení mistrovství světa se přesunuli naši piloti do Českých Budějovic na letiště Hosín, kde probíhá Mistrovství České republiky. (red)