Celkem se zde sjelo šedesát soutěžících, kteří bojovali o medaile ve třech soutěžních třídách, a to ve třídě klubové, která je omezena určitými technickými parametry kluzáku, dále v 15 metrové třídě omezené rozpětím křídel na 15 metrů a maximální hmotností kluzáku 525 kg a třídě open, která se létá bez omezení a jsou aplikována pouze omezení daná daným typem kluzáku.

Celé období soutěže panovalo špatné počasí. Přesto se podařilo uskutečnit v každé třídě pět platných letových dnů a předat medaile novým mistrům republiky. Nominaci na toto mistrovství si vybojovali i piloti z Aeroklubu Hranice. Ve volné třídě reprezentovali Petr Krejčiřík, který obsadil celkové 7. místo a Vladimír Spilka, který skončil na 12. místě.

Ve třídě 15 metrové potvrdil svou dobrou formu Radek Krejčiřík, který si po polském mistrovství světa, kde se svým 14. místem nebyl spokojen, spravil chuť tím, že se suverénním vítězstvím v posledním letovém dnu posunul do čela celkového pořadí a vybojoval titul Mistra ČR v této třídě.

V klubové třídě měl Aeroklub Hranice zástupkyni Petru Papežíkovou, která je hostující členkou aeroklubu a vybojovala titul mistryně ČR v klubové třídě. Soutěžní sezona 2014 pro piloty Aeroklubu Hranice skončila. Čekají je podzimní soustředění a zimní teoretická a fyzická příprava. Mimo to se budou věnovat i teoretické přípravě nových uchazečů o tento sport v kurzu, který probíhá v zimních měsících, aby mohli na jaře 2015 zahájit novou plachtařskou sezonu.