Letošní vydání, aspoň co se týče závodění, ovládl Jonáš Müller ze šumperského Klubu vytrvalostních sportů. Čtyři piva a 1609 metrů zvládl za neuvěřitelných 5 minut a 38 sekund a skoro o minutu tím vylepšil český rekord. Až tolik ho to nepřekvapilo, prozradil, že při tréninku už letos pivní míli zvládl na hranici šesti minut.

Zdroj: Pivní míle Hranice

Mezi ženami vyhrála Hana Ryšková z X-Force týmu časem 13:26, když vyšla nejlíp z vyrovnaného souboje. Rozhodovalo i to, že v sobě jedna ze soupeřek neudržela vypité pivo. Zvracení při závodě totiž v pivní míli znamená trestné kolo – 400 metrů navíc.

Po jednotlivcích přišel na řadu štafetový závod, taky v něm se přepisovalo dosavadní české maximum. Štafeta se skládá ze čtyř lidí a každý si dá jedno pivo a jedno čtyřsetmetrové kolo. Nejrychleji to zvládla sestava s názvem Domácí tým za 4:53. Jeden z jejích členů byl ale ze Slovinska a proto se český rekord přičítá druhému týmu v cíli, brněnskému AKBK, který běžel a pil jenom o čtyři vteřiny pomaleji.

Desítky dalších si přišly pár kol a piv hlavně užít. Podle reakcí v cíli se jim to povedlo, při pivní míli se může i neběžec na atletickém stadionu cítit jako doma.

Autor: Vojtěch Podjukl