Pivoda jel konzervativně

První ze zmiňovaných závodů se jel hned na začátku prázdnin v Sosnové u České Lípy. Tým Maranello závod trošku podcenil a dělal chybu za chybou již v pátečních volných trénincích. Výsledkem byla až dvacátá sedmá příčka v měřeném tréninku a start do rozjížděk ze třináctého místa. Tomáš jel velmi konzervativně, nikam se nehnal a dojel dvakrát dvanáctý a jednou třináctý.

To mu stačilo na postup do finále závodu, kde startoval z dvacátého třetího místa. Konzervativní taktiku použil i v prvním finále a dojel devatenáctý. Před tím druhým měl již slušné šance umístit se celkově do dvacátého druhého místa a postoupit.

Do druhého finále se opřel, ale v okamžiku, kdy byl již v první desítce, mu prasklo víko výfukové přívěry a motor ztratil výkon. Do konce zbývalo ještě čtrnáct kol a Tomáš urputně bránil své pozice. Nakonec dojel osmnáctý.

Celkově se umístil na šestnácté pozici a postoupil na finále mistrovství Evropy ve francouzském Salbris. Trať v Salbris Tomovi vyhovuje. Byl na ni vždy velmi rychlý a tak před finále, které se pojede 5. srpna, vládne v týmu optimistická nálada.

Nejlepší výsledek českého pilota

Druhý závod se jel již tradičně ve Val Vibrata, což je okruh v horách mezi Anconou a Pescarou a přesto, že je v nadmořské výšce čtyři sta metrů, je tam vždy pekelné horko a tak bylo i letos. Aby se motor udržel v optimální teplotě, museli na něj mechanici namontovat přídavný chladič. Závod ve Val Vibrata, na rozdíl od Sosnové, se vyvíjel velmi dobře.

Ve volných trénincích byl Tomáš rychlý a rychlost mu vydržela i do měřeného tréninku kdy dojel třetí. V první rozjížďce ho bohužel zradil karburátor a skončil dvanáctý. Ve druhé rozjížďce dostal ránu hned po startu a jel ze zadních pozic. Technika naštěstí fungovala - zajel nejrychlejší kolo závodu a skončil šestý.

První finále jel velmi dobře, ale nevydržely pneumatiky (nové šetřil na druhé finále) a ke konci přestala správně fungovat i řídicí jednotka. Nakonec dojel devátý, což byla dobrá výchozí pozice do druhého finále. V něm se očekávala bitva, protože se rozhodovalo o vše a bylo zřejmé, že se pojede na krev.

Tomáš jel dobře, ale když byl na sedmém místě, záměrně ho z trati sestřelil Němec Burghard, protože Tomáš byl jeho přímý konkurent v celkovém umístění. Burghard sice vyletěl mimo trať také a Tomáš ho předjel a ujel mu, ale motokára již nefungovala tak, jak měla. Byla silně nedotáčivá a Pivoda vybojoval jen čtrnácté místo.

Byla to škoda, protože měl velmi reálnou šanci posunout se v celkovém hodnocení dopředu. Pivodovo sedmé místo v celkovém hodnoceni CIK-FIA Italy Open je nejlepší výsledek českého pilota v kategorii ICA/KF2 v desetileté historii tohoto šampionátu. Během nedělního závodu vedení týmu Pivodovi oznámilo, že s ním počítá i pro příští sezonu, ale již v prestižní kategorii KF1 a KZ1 (motory s převodovkou).

Pro tyto závody musí získat profesionální licenci typu A. Tomáše ještě letos čekají dva závody v kategorii KF2 a to mistrovství Evropy ve francouzském Salbris a mistrovství světa v belgickém Mariembourgu. V říjnu by měl v Parmě již jet v kategorii KF1. Následně dostal pozvání na testování hned od dvou týmů Formule Renault 2000. Výběr vhodného týmu provede šéf Maranella.