„Neexistuje špatné počasí, jen špatně oblečený golfista.“ To je vtipná fráze, kterou zná snad každý hráč. Jenže kdo někdy hrál v dešti a studeném větru pět hodin, ví své. Ideální pro golf je subtropický pás, například Florida, střední Amerika, ale i Thajsko či Austrálie.

Malé hřiště v Radíkově je ale situováno v úplně jiných zeměpisných šířkách. Předpověď počasí pro poslední turnaj série RGT 2023 byla od samého počátku deštivá.

I přes nepříznivou předpověď se posledního turnaje zúčastnilo 18 golfistů všech věkových kategorií. Vládce počasí jim dopřál pouze déšť. Vítr při pohledu na flajty raději neposlal. Počasí pro někoho „negolfové” přálo hře a opět se zlepšovaly handicapy.

Fotbalisté FC Beňov (v bílém) proti FC Sigma Hodolany.
I. A třída, sk. B: Bitva lídrů, Beňov ve formě, Sady se poráží samy

Putovní pohár prezidenta GC Radíkov vyhrál Jan Grygar. Na druhém místě byl Libor Gajdoš a třetí obsadil Petr Buchta (všichni GC Radíkov).

Kromě vítězů vložených soutěží, nejdelší odpal měli Jan Grygar a Jana Sedláčková a nejblíže jamce byla Jana Sedláčková, byli odměněni čokoládou i hráči na čtvrtém až šestém místě. Velkou čokoládu a dětský sekt získal za svůj výkon také nejmladší účastník turnaje, Patrik Buchta (CG Kšírovka).

Výsledky prezidentského turnaje po započtení do celé série Radíkov Golf Tour 2023 ukázaly, jak tenká může být hranice mezi bronzovým a bramborovým místem.

Uznání ale patří všem účastníkům celé série a zvláště těm, kteří se nebáli deštivého počasí a bojovali až do posledního patu na poslední jamce. Kromě prvních míst získali drobnou odměnu i hráči na dalších místech, za jejich účast v sérii.

Zdroj: GC Radíkov