Jakožto nováček třetí nejvyšší soutěže se dlouho drželi na druhém místě tabulky, nakonec po základní části brali bronzovou příčku. Po zrušení všech soutěží je toto umístění také konečné.

„Sezonu hodnotím jednoznačně úspěšně. Až na pár výjimek to pro všechny byl první kontakt s Národní ligou, i proto je třetí místo po základní části náramný úspěch,“ řekl Deníku zkušený útočník Radim Klimecký.

Ten byl ve svých 35 letech nejstarším hráčem týmu společně s Petrem Velechem. Že věk je jen číslo, dokazovali oba borci na hřišti. Utvořili nebezpečnou lajnu, ze které 34letý Velech vytěžil parádních 57 kanadských bodů v 24 zápasech a byl druhým nejproduktivnějším hráčem soutěže.

„Petra musím vyzdvihnout. Je to velký úspěch. První místo navíc patřilo Janu Kolajtovi, který Hranicím ještě loni pomáhal k postupu,“ připomněl Radim Klimecký, který sám ve 20 odehraných duelech nastřílel 12 branek a přidal 13 asistencí.

CÍLEM BYLO PLAY-OFF

„Naším cílem bylo play-off. Že ho vybojujeme takhle hladce, to jsme opravdu nečekali. Dokonce jsme si mohli vybrat soupeře pro první kolo,“ ohlíží se Radim Klimecký.

Kopřivnici sice v úvodních dvou duelech play-off doma neporazili, série nicméně byla předčasně ukončena.

„Těsně jsme to nezvládli, ale v obou zápasech jsme dle mého názoru byli lepším týmem. Věřili jsme, že sérii otočíme a do semifinále postoupíme,“ prozradil Klimecký.

Ten do Hranic přišel z týmu okresního rivala FBC Přerov. Po nečekaném závěru sezony nyní zvažuje, co dál.

„Třetí sezona v Hranicích a opět překonala tu předchozí. Zůstanou krásné vzpomínky. Nevím, kde až tohle hranické nadšení může skončit, to dřív asi skončím já. Na vrcholu a spokojený, že jsem tu odvedl poctivou práci,“ nechává Radim Klimecký vše otevřené.

Závěrem ještě poděkoval Marku Hlochovi. Jeden z klíčových hráčů Hranic loni přesedlal do pozice trenéra. „Velká osobnost na hřišti se stala lídrem i na lavičce a díky němu se sezona pro všechny stala nezapomenutelnou,“ uzavřel Klimecký.

Jak skončily florbalové soutěže?

Vzhledem k vážnosti současné situace a vyhlášení nouzového stavu Výkonný výbor Českého florbalu rozhodl o ukončení veškerých ligových soutěží sezony 2019/2020.

Jelikož nebylo dokončeno play-off, nemohou být určeni mistři ČR. V mužské Superlize a ženské Extralize byli ziskem Prezidentského poháru dekorováni vítězové základní části. Muži Mladé Boleslavi a ženy Vítkovic současně jako nejúspěšnější týmy letošní sezony získají z rozhodnutí Výkonného výboru právo účasti na Poháru mistrů a současně získají i prize money, které by náleželo mistru ČR.

Celkové pořadí družstev ve všech soutěžích je stanoveno jejich pořadím v základní části se zohledněním úvodní fáze play-off, pokud byla dohrána. Florbalové řády jasně stanovují určování postupujících a sestupujících. Jsou určeni ti sestupující a postupující, o nichž již bylo sportovně rozhodnuto. V případě určení pouze sestupujících, budou soutěže doplněny družstvy, která mají na vyšší soutěž nárok dle legislativních předpisů. Ostatní soutěže nebudou mít v sezoně 2019/2020 sestupující ani postupující.

Zdroj: ceskyflorbal.cz