Ve stejném termínu probíhalo mistrovství světa a několik našich starších chodců se chystalo na veteránský závod v Itálii. Vítězem Přerovské padesátky se nakonec stal Roman Bílek, který zároveň splnil A-limit pro Olympijské hry.

Přesto do Přerova přijel olomoucký Rostislav Kovář, který považoval za povinnost se závodu zúčastnit. Na start se také postavili Jiří Galamboš z Hodonína a Jiří Matysa z Brna. Přihlášen byl Roman Bílek (1967), jeden z našich nejlepších chodců, který si přijel splnit do Přerova limit pro účast na olympijských hrách 2008 v Číně.

Přerovský závod je totiž dnes již jediný závod na 50 km chůze v České republice a jezdit pro limit na Ukrajinu bylo přece jen nepohodlné. Na startu se nakonec sešlo sedm chodců, z nich jeden dorostenec se zúčastnil vloženého závodu na 10 kilometrů.

Roman Bílek, nyní závodící za AK Kroměříž, si vynikajícím výkonem splnil A-limit pro Olympijské hry. Zcela vyčerpaný překonal současně traťový rekord skvělým časem 3:59:22 hodin a stal se mistrem Moravy a Slezska.

Druhý v cíli byl s výrazným zpožděním Jan Chmelař ze Sokola Opava v čase 5:48:07. Dorostenec Pavel Šrom ze Slezanu Opava ušel 10 km v čase 50:56 minut. Další startující závod nedokončili.