O tom, že se bude jednat o vyrovnané utkání, přesvědčil hned první set. Úvodní přetahovaná, ve které měli mírně navrch hosté, se začala lámat kolem šestnáctého bodu.

To se Přerov dotáhl a posléze šel do vedení 19:17, na což reagovala slavistická lavička přerušením hry. Hosté poté srovnali na 19:19 a také kouč Sirvoň si svolal tým na poradu. Přerov v koncovce vedl 23:21, soupeř ale opět srovnal. Poslední dva body ovšem patřily domácím.

Po změně stran Pražanky hned v úvodu začaly hráčkám PVK utíkat, když vedly 4:1 a 9:6. Za stavu 9:11 se přerovský motor zadřel úplně, když soupeř odskočil až na 17:9. Set už byl ztracen a Sirvoň začal točit se sestavou, zdali se některá z náhradnic nechytí. Set nakonec vyhráli hosté vysoce 25:12.

Ve třetím dějství naopak kraloval Přerov. Vedl 9:4, 14:10, 18:13. Soupeřkám dovolil uhrát jen patnáct bodů a ujal se vedení 2:1 na sety.

Také čtvrté dějství vypadalo z pohledu domácích velice slibně, když za stavu 9:5 bral kouč hostí oddechový čas. Ten jeho svěřenkám pomohl. Vrátily se zpět do utkání a srovnaly na 11:11.

Přerov však odskočil až na 22:16 a zdálo se, že si už v poklidu dokráčí pro vítězství ve čtvrté sadě, a tím i v celém utkání. Za tohoto stavu se ale začaly dít věci.

Slavia sedmi body v řadě zcela otočila vývoj setu a i kdyby se domácí lodivod Sirvoň třeba stavěl na hlavu, hráčkám na hřišti nebyl schopen pomoci. Zkoušel střídat, bral si timeouty, ale nic. Pražanky vyhrály 26:24, srovnaly na 2:2 a o vítězi tedy musela rozhodnout až zkrácená hra.

V té měl od začátku navrch soupeř a pro něj za příznivého stavu 8:6 se střídaly strany. Slávistky si poté vypracovaly pět mečbolů, ale následně se přesvědčily, že poslední krok je vždy ten nejtěžší.

Přerov ještě zaznamenal tři body v řadě, dokázal však snížit jen na 11:14 a hosté poté už měli závěrečné slovo. Odvezli si tedy z Hané dva body, které budou v oboji o záchranu, či play-off, velmi cenné.

„Byl to pro nás takový malý horor. Utkání jsme měli vyhrát a měli jsme na to. V úvodu byly hráčky nervózní, protože byl na ně vyvíjen tlak, aby zvítězily, a to ovlivnilo jejich jistotu. Kdybychom hráli s takovým nasazením a jiskrou jako proti Prostějovu, tak jsme jasně vyhráli. Slavia v prvních dvou setech byla úspěšná na přihrávce. U nás byla přihrávka naopak velmi zlá a neustále jsme útočili do dvojbloku,“ řekl ke smolnému utkání přerovský trenér Vladimír Sirvoň.

PVK Přerov Precheza - VC Slavia Praha 2:3 (23, -12, 15, -24, -11)

Sestava PVK: Dřímalová, Goliášová, Kotounová, Nucová, Mihálová, Mrázková, libero Kapavíková - Gambová, Dýčková, Hrnová, Zajícová.

Další utkání, tentokrát pohárové, čeká přerovské volejbalistky už zítra, když od 18 hodin přivítají olomouckou Univerzitu Palackého.