Cementáři úřadujícího mistra hodně potrápili, nakonec však padli 24:26.

Už úvod naznačil, že hosté budou chtít navázat na výborný výkon z domácí premiéry proti Brnu. Pak ale přišla série vyloučení a Karviná šla do poločasového vedení o tři branky.

„Dostali jsme se do vedení, kombinačně to šlo, pak nás ale zbrzdila přesilovka Karviné. Když budeme hrát, co umíme, uvidíme, na co to bude stačit,“ řekl v poločasovém rozhovoru České televize Tomáš Mlotek, který je zatím nejvýraznější posilou Cementu a přišel právě z Karviné. „Je to super, hraje se mi dobře a baví mě to,“ zmínil.

Mlotek už v předešlém utkání podal skvělý výkon, otevřel a uzavřel skóre duelu s Brnem a také v Karviné zářil. Se sedmi góly byl nejlepším střelcem svého týmu. Když už Cementáři domácí celek zaskočili a deset minut před koncem stáhli ztrátu na pouhý gól, v závěru utkání se smolně trápili v koncovce a stíhací jízdu do konce nedotáhli.

„Když proti Karviné neproměníme tolik vyložených šancí a zkazíme tolik balonů, těžko můžeme vyhrát. Ale za nás to bylo dobře vyhecované, s naším výkonem jsem jinak spokojený,“ zhodnotil duel autor čtyř hranických branek Michal Indrák.

HCB Karviná – TJ Cement Hranice 26:24 (14:11)

Nejlepší střelci: Monczka 8/1, Brůna 4/2, Zbránek 4 – Mlotek 7, Tůma 4, Indrák 4. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 3/4 – 2/2. Vyloučení: 8:5.