Na startu se v divizi 3A do 1600 ccm objevil z přerovských jezdců jen Ladislav Hanák, evropský šampion z posledních dvou let.

Vstup do letošní sezony se mu vcelku vydařil, když dojel druhý za Vítem Nosálkem. Třetí skončil Ondřej Musil a čtvrtý Jiří Svoboda. Druhý přerovský jezdec Petr Švestka do Portugalska neodcestoval.

„Letos mám hodně práce, takže ještě dodělávám auto. Doufám, že to stihnu do prvního závodu mistrovství republiky v Přerově. Chtěl bych odjet domácí šampionát a zúčastnit se pár vybraných závodů mistrovství Evropy,“ prozradil jezdec.

Nejsilnější divizi 3 do 4000 ccm kraloval Denis Engel (D) před českým duem Petr Turek, RomanKeřka. Divizi 1, plechová auta, ovládl Václav Fejfar na Škodě Fabii. Druhý dojel Vadim Makarov (RUS) a na stupně vítězů se ještě dostal Tamas Karai (H).

Druhý díl evropského šampionátu se jede o tomto víkendu ve španělském Alcaniz. Poté už čeká české autokrosaře první závod domácího mistrovství, který se jede o víkendu 9. až 10. května v Přerovské rokli.