Velký úspěch zde pro barvy Rocktechniku vybojoval Lukáš Purkar, který na trati 1500 běh - 200m plavání - 1500 běh obsadil celkově i v juniorské kategorii vynikající 2. místo.

Lukáš Purkar prohrál souboj až v cílové rovince a už nyní se připravuje na zářijovou odvetu na mistrovství světa v Monaku. Tentýž víkend v České republice byl hlavním závodem bezesporu závod v polovičním dlouhém triatlonu Grafiman 2009 jako další závod série Clasic cupu a zároveň Hanáckého poháru.

V Litovli se na startu sešlo rekordních 180 závodníků, což potvrzuje rostoucí zájem o dlouhý triatlon geometrickou řadou. Vedle početného pole hobíků se na startu objevila i řada špičkových závodníků, jako třeba vítěz Moraviamana Cogan, vítěz Czechmana Filip Kristl a nejlepší český závodník v terénním triatlonu Karel Zadák, což slibovalo zajímavý souboj o stupně vítězů.

Plavání v zatopeném lomu zvládl nejlépe ukrajinský závodník Blokhin. Ten se dlouho držel i v čele závodu, ale pak se přes něj přehnala dvojice Karel Zadák, Filip Kristl.

Zadák za to vzal v polovině cyklistiky a do druhého depa si přivezl náskok takřka tří minut. Na běhu pak potvrdil svoji extratřídu a bez problémů si doběhl pro vítězství a oplatil Kristlovi porážku z Mělic. Bronz bral ukrajinský závodník Blokhin.

V ženách opět triumfovala nezničitelná Jan Candrová a na stupně vítězů ji doprovodily Gabriela Loskotová a Petra Krejčová. Dařilo se zde i závodníkům Rocktechniku. Ondřej Horák v kategorii M 25 obsadil 9. místo, Karel Pauschek v kategorii M 18 vybojoval 7. příčku a Ladislav Gočaltoský vybojoval bronz v kategorii mužů do 49 let.

Tentýž den téměř přesně po roce se pod děčínský zámek vrátili extrémní triatlonisté, kteří poměřili své schopnosti na 2. ročníku Děčín Xterra Zedníček Cup. Na startu nechyběla česká triatlonová špička, německý reprezentační tým či mistr světa v klasickém lyžování Martin Koukal.

Za účasti několika stovek diváků si nejlépe poradil se 750 m plavání v Labi, 20 kilometry jízdy na kolech a 5 kilometry běhu v podzámčí německý reprezentant Ronny Dietz.

Druhý skončil v celkovém pořadí Jan Kubíček z Red Bullu a třetí místo si z Děčína odvezl Tomáš Jiránek z klubu Ironman Sudoměř. V elitní ženské kategorii si s děčínskou tratí nejrychleji poradila Ivana Loubková, která porazila o více než dvě minuty svou sestru Kateřinu.

Bronz si z elitní kategorie žen odvezla Dagmar Svěráková. Hraničtí borci si vedli také velice dobře. Ivo Vrba, kterému se plavání moc nevyvedlo a vylézal z vody až na 18. místě, ale devátým nejrychlejším kolem stáhl částečně ztrátu a po kole se pohyboval stále s Martinem Koukalem na 10. pozici.

Nakonec z toho bylo 12. místo celkově a zklamání přišlo až v cíli, kde se dozvěděl, že ho o 3. místo v kategorii dělilo pouhých 35 vteřin. Další závodník Rocktechniku Lukáš Gočaltovský měl obrovskou smůlu.

Hned v úvodu cyklistické části mu v prudkém výjezdu praskl řetěz. Naštěstí mu jeden s pořadatelů půjčil své kolo a Lukáš mohl závod dokončit na celkovém 41. místě a ve své kategorii obsadil 12. místo.