Následující den se hned sedm hranických triatletů vydalo bojovat o medaile mistrovství kraje v duatlonu dospělých v závodě Duatlon Lipina.

Závod byl úvodním závodem Hanáckého triatlonového poháru a na 44 závodníků čekala těžká trať o délce 5 km běh, 25 km kolo a 2,5 km závěrečný běh.

Vynikající 4. místo a 3. v kategorii M20 vybojoval Ivo Vrba a v téže kategorii hned za ním pak dokončil Karel Pauschek a na 11. místě Lukáš Gočaltovský. V kategorii závodníků M40 si stříbrnou mistrovskou medaili odvezl zaslouženě Ladislav Gočaltovský, Pavel Skalický obsadil 5. místo a Václav Žabíček dokončil na 7. příčce.

Ivona Juráčková v kat. Z18 skončila těsně pod stupněm vítězů na 4. místě.

Minulý víkend v Praze začal prvním závodem Xterra Tour O2 Žluté lázně seriál závodů ČP v krosovém triatlonu Xterra Czech Tour. 73 startujících plavalo 500 m ve Vltavě, pak se jelo 20 km na dvou okruzích MTB po velmi mokré trati přes Chuchelský háječek.

Závěrečný běh měl délku 5 km. Nejúspěšnějším ze závodníků Rocktechniku byl na velmi kvalitní celkové deváté pozici Ivo Vrba a ve své kategorii přidal do své sbírky další bronzovou medaili.

Lukáši Purkarovi nesedla cyklistická část a po slibném úvodním plavání se pak propadl na konečnou 26. pozici. Na 30. místě pak za ním doběhl Lukáš Gočaltovský.

Specialisté na dlouhý triatlon hranického týmu mají do startu prvního železňáka ještě tři týdny a tak někteří z nich zvolili jako kvalitní rychlostní přípravu cyklistický závod v časovce na 30 km Mlynářská časovka.

Závod se konal minulou neděli a byl dalším závodem Slezského poháru amatérských cyklistů. Hraničtí triatlonisti se určitě v 138 členném poli neztratili a v kategorii B vybojoval Michal Malík 12. místo, kde o jednu sekundu porazil týmového kolegu Lukáše Krpce a v kategorii A obsadil Ondřej Horák 15. příčku.