Všech dvacet osm tříčlenných družstev přijela na úvodní zahájení pozdravit i starostka Hranic Radka Ondriášová, která společně s prvním prezidentem valšoviského klubu Standou Tvrdoňem, provedla slavnostní nához. Po něm se již naplno rozběhla základní část turnaje hraná na čtyři kola.

Síly zde změřily převážně moravské týmy registrovaných i neregistrovaných hráčů, které doplnily i dva týmy ze Slovenska. Pouze jedno zaváhání si mohli dovolit ti, kteří pomýšleli na přední příčky, neboť do další části postupovalo jen osm nejlepších tripletů. Většině favoritů se to podařilo, a tak v další části hrané již vyřazovacím způsobem, byla k vidění řada kvalitních zápasů.

Do finále to nakonec dotáhli loňští vítězové z domácího klubu – Tomáš Kutý a Martin Jakeš, které doplňoval Franta Kaplánek z Krumsína. Tam se jim postavil kompletní tým z Adamova pod vedením Pavla Krále a podařilo se jim originální putovní pohár odvézt na rok do Adamova. Poháry za třetí místo si odvezli na opačnou stranu republiky do Albrechtic u Českého Těšína Jenda Bukovčík, Jarek Ševčík a Kamil Vajčovec.

I ostatní týmy měly motivaci do odpoledních bojů, neboť se dohrávalo celé pořadí po jednotlivých osmičkách o zajímavé ceny od sponzorů.

Konečné pořadí: 1. Král Pavel, Schimmerle Patrik, Němec Jiří – Fenyx Adamov 2. Kutý Tomáš, Jakeš Martin, Kaplánek František – SKP Hranice VI – Valšovice, Hrode Krumsín 3. Bukovčík Jenda, Ševčík Jaroslav, Vajčovec Kamil – PAK Albrechtice 4. Bayer Miroslav, Svoboda Jaromír, Dvořáková Jarmila – PC Austerlitz 1805 (zja)