V prvním kole, ještě za světla, se odehrál Texas Scramble dvojic na devíti jamkách. Po setmění, které přišlo dříve a bez varování, se hrálo druhé kolo ve formátu Foursome na vybraných jamkách.

Ty byly přizpůsobeny nočním podmínkám.

„Délka vybraných jamek byla upravena tak, aby ji bylo možné odehrát v rámci osmi minut. Tento čas odpovídal době po kterou míček s LED světly svítil od okamžiku aktivace prvním úderem na jamce. Od odpaliště určovaly menší LED světýlka směr k jamkovišti, které bylo celé osvětlené. Pro lepší přehlednost byli hráči označeni svítícími náramky stejné barvy jako jejich golfový míček,“ vysvětlil Libor Gajdoš z GC Radíkov.

Baterie a čelovky mohli účastníci využít pouze při zapisování počtu ran do skórkarty a v případě nouze. Výsledky turnaje byly vyhlášeny pár minut před půlnocí.

Noční turnaj dvojic na golfovém hřišti GC RadíkovNoční turnaj dvojic na golfovém hřišti GC RadíkovZdroj: se svolením GC Radíkov

S nočními podmínkami si nejlépe poradila dvojice Benjamin Meert a Jan Grygar (oba GC Radíkov). Na druhém místě se umístili Vojtěch a Jan Hallovi (oba GC Radíkov), a třetí místo patří Jiřímu Koubkovi (Pražský Golfový Klub) s Ondřejem Kopkou (Golf Klub Hukvaldy).

„Cíl užít si golf pod hvězdami, ochutnat výborné jídlo z grilu a neztratit se ve tmě byl splněn,“ usmíval se Libor Gajdoš.

Další akcí na radíkovském hřišti bude turnaj O pohár starosty obce Radíkov, který se uskuteční v sobotu 29. července, na který jsou všichni golfisté a příznivci golfu srdečně zváni.

Hranická atletka Sofie Kubicová
Sofie Kubicová vicemistryní Moravy a Slezska v dálce