Roman se pral v sobotu, po bezchybných výkonech se dostal mezi čtyřku nejlepších judistů ve váze do 45 kg. Zde po sedmiminutové bitvě nakonec sporně podlehl a musel bojovat o bronz. V této bitvě však byl opět bezchybný a zajistil pro českou výpravu medaili.

Jana hájila barvy České republiky v neděli, svým soupeřkám nedala vůbec žádnou šanci, všechny zápasy ukončila před časovým limitem a zaslouženě vybojovala zlatou medaili. Oba judisté se za odměnu příští týden budou účastnit Judo festivalu v chorvatské Poreči, kde budou mít možnost si zatrénovat i s nejlepšími olympioniky.

V sobotu šest judistů odjelo do polských Gliwic na turnaj uspořádaný v rámci dětského dne. Všichni se umístili na medailových pozicích a ještě domů přivezli pohár za druhé místo v soutěži družstev. První místa vybojovali Tomáš Otevřel, Kristýna Pokorná, Ondra Vybíral, Filip Otevřel a Dorota Malířová. Třetí skončila Bára Janíková.

Ve stejný den se na turnaji začínajících judistů ve Frýdku-Místku představil Saša Tošenovský. Po výborných výkonech urval první místo. Nela Němcová jednou zaváhala a skončila na druhém místě. (oli)