Na tatami se ve dvoudenním klání představilo celkem 520 judistů z 25 států a do boje se velmi slušným výkonem zapojil i Trojnar, který startoval ve váze do 60 kg spolu s dalšími 58 závodníky.

Díky losu měl první kolo volné a čekal na soupeře, kterým se stal Ital. Zápas byl z počátku ve stylu oťukávání, Robert s postupem času získával na jistotě a před časovým limitem zápas i ukončil.

Díky této výhře se dostal mezi šestnáct nejlepších, aby v zápase o osmičku narazil na závodníka Slovinska. Slovinec v úvodu útočil a byl aktivnější, ale s postupem času ztrácel a iniciativa přešla na stranu Roberta, který dokázal bodovat a zápas dovedl do vítězného konce.

Mladý český reprezentant postoupil mezi osm nejlepších. V boji o čtyřku čekal jeden z favoritů turnaje, reprezentant Srbska, který po čtyřech minutách boje odsoudil závodníka z Hranic bojovat v opravách. Zde Robert narazil na Francouze, po chybě podlehl a obsadil na prestižním turnaji Evropského poháru kategorie A 9. místo.

Ve dnech 8. až 17. března probíhá v Nymburku světově uznávaný přípravný kemp Evropské unie juda pod názvem Cesta za zlatem.

Letošního kempu se účastní více jak 400 judistů z 25 států, kde se připravují na následující sezonu, jejíž vrcholem je olympiáda v Londýně.

Na kempu je k vidění spousta adeptů na medaile na vrcholných turnajích a připravovat se s touto elitou dostali šanci i závodníci Železa Hranice Marie Holčáková, Jakub Jurka, Lubomír Holčák a nejmladší člen výpravy dorostenec Petr Pírko. Na všechny závodníky z Hranic dohlíží trenérská elita ČR a podle posledních zpráv jsou s přístupem mladých judistů Železa Hranice více jak spokojeni.

Marek Nádvorník