Úvodních 1,9 kilometru plavání bylo situováno v zatopeném lomu u Nové Vsi, cyklistická časovka na 90 kilometrů vedla dvakrát do Loštic a zpět s cílem na náměstí v Litovli, ze kterého se triatleti vydali na dva okruhy závěrečného půlmaratonu stezkou litovelského Pomoraví.

Na start polovičního „železňáka“ se postavilo pět závodníků v barvách Rocktechnik triatlon, z nichž někteří testovali svou fyzickou a vzhledem k vysokým odpoledním teplotám i psychickou odolnost před blížícím se mistrovstvím republiky v dlouhémtriatlonu v Otrokovicích.

Nejlépe si zde vedl Michal Malík, který časem 5:01 hodin vybojoval celkovou osmnáctou příčku a v kategorii M20 obsadil páté místo.

Ve stejné věkové kategorii na osmé pozici skončil Karel Pauschek a třináctý byl Lukáš Gočaltovský.

Druhý nejlepší výkon Rocktechniku podal i přes smolný pád v cyklistické části Ladislav Gočaltovský, který časem 5:10 hodin obsadil v kategorii M40 šestou pozici, a osmá příčka Lubomíra Líbala v téže kategorii znamenala jeho slušný come-back na závodní tratě.