Hlavní závod krajského mistrovského závodu byl odstartován přesně v poledne. 64 triatlonistů hlavního závodu čekalo 750 m plavání, 24 km dlouhá a náročná cyklistická trať se strmým stoupáním v Děhylově a Plesné a šestikilometrový běh ve třech okruzích.

Mistrem kraje v kategorii mužů do 30 let a zároveň celkovým vítězem se stal Tomáš Matera, který doplaval na třetím místě, do depa už přijel s dvouminutovým náskokem na další skupinu a v běhu si své vedení upevnil.

Na druhém místě doběhl Martin Navařík, třetí místo vybojoval Miroslav Pátek a nepopulární, ale velice cenné čtvrté místo vybojoval pro hranický Rocktechnik Ivo Vrba, který získal zároveň bronzovou medaili v kategorii M 20.

Další závodník z Hranic Lukáš Gočaltovský 6. místo.Vítězství mezi ženami si odnesla favoritka závodu Tamara Stonová ze Sudoměře.

Tentýž den se další závodník hranického týmu Pavel Skalický s dcerami Kristýnou a Bětkou zúčastnili 11. ročníku závodu horských kol Author bikemaraton Súľovské skály, který je zařazen do prestižní Ivelo Bikemaraton série 2009.

Na 450 startujících díky deštěm promáčené trati, čekala velmi těžká prověrka fyzických a psychických sil. Pavel na trati 50 km obsadil v kategorii mužů do 49 let 6. místo a Kristýna v ženách do 39 let dojela na 5. místě.

Bětka v nejmladší kategorii žen na trati o délce 25 km suverénně vyhrála. Minulý víkend se v Oseku nad Bečvou konal druhý ročník Oseckého triatlonu, který na start přilákal přes stovku startujících.

Hned po úvodním plavání se dle očekávání do čela závodu propracovala dvojice Jan Čelůstka a Ladislav Dvořák. Za nimi se v cyklistické části vytvořila početná skupina kvalitních závodníků, která však nedokázala vedoucí dvojici dojet, a tak se vítězství stalo snadnou kořistí pro Čelůstku, druhé místo kontroloval Dvořák a třetí místo vybojoval Jan Křenek.

Vítězkou v ženské kategorii se stala juniorka Lucie Materová. Barvy hranického Rocktechniku za absence nejlepších sprinterů nejlépe hájil Ladislav Gočaltovský na 20. místě, který v kategorii M 40 vybojoval stříbrnou medaili. Ve stejné kategorii obsadil Pavel Skalický 9. místo a v ženách do 29 let vybojovala další stříbro Kristýna Skalická.

(mim)