V sedm hodin ráno se na startu sešlo 121 železných mužů včetně tří žen z osmi zemí Evropy a až na místy silnější vítr se závod konal za příjemných teplot.

Ladislav svým časem 10:39:39 hodin o pár sekund překonal své osobní maximum na ironmanských tratích. V celkovém pořadí obsadil 22. místo a v kategorii M45 nenašel konkurenci a zaslouženě zvítězil.

Součástí Moraviamana byla i tradiční soutěž štafet a při rekordní účasti 25. štafet nechyběl ani Rocktechnik. Martina Líbalová spolu s Lukášem Purkarem štafetu rozplavali na třetí pozici a na cyklistické části se k nim připojili Michal Malík a Ondřej Horák.

Přerovská štafeta však na závěrečný maraton vybíhala smolně na šesté až sedmé pozici a bylo co dohánět. Pak ale především Václav Žabíček s Lukášem Purkarem rozpoutali doslova hon na medaili a v posledním okruhu završil Vašek svou stíhačku na konečné třetí pozici 28 sekund za stříbrnou štafetou.

„Být závod o 500 metrů delší, byli jsme druzí,“ konstatoval smutně v cíli Vašek Žabíček.