Běh byl současně prvním závodem Moravsko-slovenského běžeckého poháru 2009 a čtvrtým závodem Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje pro rok 2009.

Běžci v kategoriích dospělých nejdříve absolvovali dva kratší okruhy obcí, pak členitou obrátkovou trať do obce Tučapy a zpět o celkové délce deset kilometrů.

Za chladného, ale bezvětrného počasí po startu před Kulturním domem se brzy od čela závodu odpoutal tanzánský běžec Jafari Ezekiel Ngimba, který svůj náskok před ostatními neustále zvyšoval a nikým neohrožován doběhl do cíle v novém traťovém rekordu 29:26 minut.

Mezi ženami vzdor dvěma pozvaným nadějným běžkyním z Ukrajiny, Viry Ovčaryk (1980) a Anny Klimovych (1987), obhájila prvenství česká reprezentantka Petra Kamínková (1973) z AK Olomouc časem 35:19 minut.

Výsledky nejlepších a umístění běžců z přerovského regionu:

Junioři: 1. Jiří Homoláč (VSK Univerzita Brno, 32:29 mi-nut).

Muži do 39 let: 1. Jafari Ezekiel Ngimba (Tanzánie, 29:26), 2. Jan Kreizinger (AK ASICS Kroměříž, 30:43), 3. Artur Blasiński (Polsko, 31:17), 8. Tomáš Blaha z Přerova, startující za AK ASICS Kroměříž, 32:13), 18. Jan Polášek (SK Hranice, 34:29), 40. Petr Kučera (SK Salix Grymov, 37:57), 43. Ivo Urba (Rocktechnik, 38:06), 76. Lukáš Gočaltovský (Rocktechnik, 42:04), 80. Petr Dohnal (TTS Osek nad Beč-vou, 42:17), 82. Ondřej Horák (Rocktechnik, 42:31), 84. Radan Mika (RMC Lipník, 42:54), 89. Tomáš Kocman (Tovačov, 43:55), 93. Vladimír Futák (Přerov, 44:25), 99. Marek Bia (TTS Osek nad Bečvou, 45:30), 101. Aleš Skřeček (SK Přerov, 45:34), 109. Martin Engl (TTS Osek nad Bečvou, 46:52), 112. Jaroslav Gerec (SKP Přerov, 47:13), 119. Milan Urban (TTS Osek nad Bečvou, 48:27), 121. Jan Záboj (RMC Lipník, 48:48), 123. Jan Přikryl (CYKLO-TEAM Lipník, 49:15), 126. Zdeněk Dohnal (Osek nad Bečvou, 50:40), 127. Martin Zeiler (SSKP Přerov, 50:53), 128. Petr Procházka (RMC Lipník, 51:04), 139. David Laitoch (TTS Osek nad Bečvou, 57:03).

Muži 40 – 49 let: 1. Róbert Štefko (AK Kroměříž, 31:24), 38. Pavel Navrátil (Přerov, 47:30), 48. František Kopečný (TTS Osek nad Bečvou, 51:30), 50. Jaroslav Zdráhal (TTS Osek nad Bečvou, 52:56).

Muži 50 – 59 let: 1. Josef Siesel (AC Choceň, 36:07), 36. Miroslav Gerec (AČR Přerov, 49:29), 44. Miloslav Přikryl (CYKLO-TEAM Lipník, 51:23), 48. Rostislav Mraček (So-kol Rokytnice, 55:04).

Muži 60 – 64 let: 1. Jiří Němec (Lockaz, 41:01), 7. Jan Vo-dička (MK Radslavice, 47:02).

Muži 65 – 69 let: 1. Jiří Kaňa (AŠK GRAFOBAL, Skalica 41:04).

Muži 70 let a starší: 1. Kurt Herlich (Liga 100 Prostějov, 48:50), 5. Jindřich Tomíšek (Střechy Macháček Říkovice, 55:47), 7. Jiří Březina (SK Přerov, 58:42).

Juniorky: 1. Adéla Jakobová (AK Šternberk, 41:10).

Ženy 20 – 34 let: 1. Vira Ovčaryk (KOVEL – Ukrajina, 37:47).

Ženy 35 – 44 let: 1. Petra Kamínková (AK Olomouc, 35:19).

Ženy 45 a starší: 1. Karla Mališová (Zentiva, 41:31), 8. Hana Tovaryšová (SK Přerov, 50:51). (m)