Pro rychlonohého křídelníka šlo navíc o speciální zápas. Ještě v sezoně 2013/2014 působil právě v Zubří, ke kterému má přeci jen výjimečný vztah.

„Je to o tom, že v pátek spolu sedíme na pivu a v neděli si to proti sobě rozdáme," prozradil Deníku v pozápasovém rozhovoru.

Zubří jste nedali šanci, čím to, že jste tak dominovali?
Už v týdnu jsme se na ten zápas připravovali, dívali jsme se na videa. Hráli jsme přesně to, co jsme chtěli. Zamezili jsme jejich rychlým protiútokům, které mají smrtící. Pepa Kučerka podržel výborně v brance, dávali jsme góly. Hráli jsme trpělivě a s disciplínou, takže to rozhodlo.

Přeci jen, tak jednoznačný zápas čekal málokdo, vy asi taky ne, je to tak?
Určitě, někteří nejsme úplně stoprocentně fit. Určitě jsme nečekali, že to bude tak jednoznačné. Jsme rádi, že jsme dokázali, že takovým celek, který má běhavé hráče a hraje špičku ligy, můžeme přejet.

Pro vás osobně to byl speciální zápas proti bývalému klubu, tak jaké to bylo?
V Zubří jsem vyrůstal, byl jsem tam dlouho (usmívá se). Teď jsem tady, jsem rád, že tady jsem, snažím se odevzdávat stoprocentní výkony. Asi klukům budu muset něco dát do šatny (směje se). Je to totiž přece jenom něco jiného.

Takže proběhly nějaké hecovačky před a během zápasu?
Tak s klukama se znám. My spolu v Zubří chodíme na pivko. Takže je to o tom, že v pátek spolu sedíme na pivu a v neděli si to proti sobě rozdáme. Na hřišti kamarádství neexistuje, ale určitě myslím, že ještě dnes odpoledne se sejdeme někde na pivko a rozebereme to (usmívá se).

Zatím se vám celkově daří, jste třetí a hrajete na špici, co na to říkáte?
Super. Akorát nás strašně mrzí ztracené dva body v Kopřivnici, kde jsme zahráli opravdu strašně. Příští týden je poslední zápas (před zimní pauzou, pozn. red.), chceme vyhrát v Brně. Doufám, že to tam zvládneme, když ano, tak si myslím, že sezona je rozjetá perfektně. Přes Vánoce vyléčíme šrámy a od ledna nanovo.

Vám osobně se taky daří, jste nejlepším střelcem týmu…
Jo, ale teď se mi zdá, že jsem trošičku v útlumu (směje se). Je toho ale opravdu už moc těch zápasů. Už se těšíme na tu přestávku, zase potrénujeme a věřím, že to bude dobré.