Skupina zkušených hostů zakládá svou hru na podkošové převaze a rychlých protiútocích.

Dle předchozích zkušeností postavil hrající trenér Sigmy Petr Burian pevnou osobní obranu Paus / Dvořák a Dvorský / Růžička, aby znepříjemnil hostům tvořit hru, a to i přes určitý hendikep: útočná zodpovědnost připadla na menší hráče v hranickém kádru.

Připravená taktika umožnila Sigmě ukončit první čtvrtinu jako lepšímu z týmů – 14:9.

Kuba Fegler a Ondra Palacký vedli útočnou fázi i na začátku druhé čtvrtiny a Dvorský se ukázal jako nepřemožitelný, co se doskoku týče.

Paus pochopil velice dobře novou roli v týmu a jeho defenzivní výkon vedl k zoufalosti postřelmovského Křivohlávka, který musel pustit na rozehrávku náhradníka Jílka – 29:21.

Zavedení pressingu ze strany hostů, hlavně na Feglara či Mořkovského, umožnilo Postřelmovu natlačit se zpátky do hry a dokonce zremizovat průběžný stav – 37:37.

Ale Palacký a jeho um vrátili na palubovku klid.

Třiatřicetiletý křídelník dokázal rozebrat obranu podle svého gusta a daroval obecenstvu několik překrásných košů.

Důležitost jeho momentů je jasně prokazatelná: dokázal nastřílet víc bodů, než kapitán Mořkovský a nejlepší střelec minulé sezony Paus dohromady.

„Víme, kde se musíme zlepšit a budeme na tom pracovat. Ale dnešní defenzivní výkon našeho matadora Pause či nováčka Dvorského si zaslouží uznání. Nedovolili nám ten zápas prohrát, a to i přes naše útočné chyby," hodnotil hrající trenér Petr Burian.

Sigma Hranice – Postřelmov 57:51

Sestava a body Hranic: Fegler 6, Hladný 4, Palacký 16, Paus 6, Dvorský 6, Mořkovský 9, Němčak 2, Burian 6, Alvado 2. (oma)