Svého dosud největšího úspěchu dosáhl benjamínek Marek Foukal, který na trati 500 metrů vybojoval na minikánoi bronzovou medaili a poprvé vystoupal na stupně vítězů. Pro pěkné páté místo si ve stejné kategorii na totožné trati dopádloval i Tomáš Kremel.

Na dvou kilometrech se oběma už tolik nedařilo a další cenný kov do své sbírky nepřidali. Kremel skončil na sedmém a Foukal na osmém místě. O týden později čekala Přerovany cesta až do vzdálené Kadaně, kde vybojovali další body do celkového hodnocení probíhajícího ročníku Českého poháru.

Přestože tentokrát mladí kanoisté Marek Foukal s Janem Sedlákem nedosáhli na pětistovce na medailové příčky, konkurence se ani tentokrát nezalekli a na výsledkové listině se jejich jména objevila na čelních pozicích. Pátému Sedlákovi chyběl k bronzu jen pověstný krůček a výrazný odstup od nejrychlejších nedělil ani sedmého Foukala.

Přerovské nejmenší naděje čeká v tomto roce ještě Mistrovství České republiky v maratonu v Týně nad Vltavou, kde délkou náročná trať první říjnový víkend prověří jejich odolnost a vytrvalost.