Mistrovství republiky staršího žactva proběhlo na jihu Moravy za krásného atletického počasí a na výkonech to bylo znát, padly dokonce tři české rekordy. V závodě starších žaček v běhu na 1500 m se však na rekordní časy neběželo, závodilo se spíš takticky.

Sedmnáctka závodnic se po startu dlouho držela v kompaktním nataženém vláčku, který se začal rozpadat v poslední třetině. Závod dlouho táhla Kristina Havelková z SK Jeseniova, hned za ní trojice favoritek, tedy hranická Sabina Tvrdoňová, uherskohradišťská Monika Železníková a orlickoústecká Lucie Morávková.

Předkolo MOL Cupu Všechovice (v modrém).
Všechovice padly ve Strání

V náběhu do posledního kola šla Sabina Tvrdoňová dopředu, na zádech si však vezla Morávkovou. Posledních 150 m běžely závodnice prakticky bok po boku, v překrásném souboji však měla v posledních metrech navrch závodnice z Ústí nad Orlicí. Tvrdoňová doběhla necelou půl vteřinu za ní na druhém místě v čase 4:56,07 min.

Stříbro je pro Sabinu Tvrdoňovou zaslouženou odměnou po náročné přípravě. Je potřeba hluboce smeknout. Další odměnou byla nominace na Mezistátní utkání staršího žactva, které proběhne v sobotu 23. září ve slovenské Trnavě, kde poběží 2000 m.

Znojemští fotbalisté (modří) vyhráli podruhé v řadě. V neděli v rámci 7. kola MSFL porazili doma tým Hranic 3:0.
Znojmo bez jediného Čecha poslalo Hranice na poslední místo

Autorka: Klára Úlehlová