„Šachy se naučil od rodičů a jak sám říká, nejkrásnější partie odehrál se svým tátou. Titul velmistra získal v roce 2007 a několik sezon působil v nejlepším českém týmu Nový Bor, se kterým získal několik mistrovských titulů. V roce 2006 byl členem našeho týmu na šachové olympiádě v Turíně, kde reprezentace obsadila pěkné jedenácté místo,“ uvedl hvězdu sobotního odpoledne organizátor simultánky Tomáš Klimecký.

Robert Cvek je v šachové komunitě dobře známý i díky YouTube kanálu Robert a Petr šachy, kde se snaží vychovávat nové šachisty a šachistky a rozšiřovat povědomí o tradičním sportu.

Aktuálně hráč Slavoje Poruba se v Prosenicích utkal se soupeři na 27 šachovnicích. Po více než třech hodinách hry vyhrál velmistr 24 z 27 partií. Dvakrát remizoval a jednou prohrál. Cenný skalp si odvezl Bořivoj Novák z TJ Sokol Hranice.

Šachové simultánky se zúčastnili hráči z okolí, ale i Prahy, Brna či Bratislavy. Nejmladšímu šachistovi bylo 11 let, nejstaršímu jednaosmdesát. Nechyběly ani dvě nadějné dívky.

Součástí akce byla i bohatá tombola a menší šachová retro výstavka.

Kolová v přerovské sokolovně. Otec a syn Bubeníkovi se stali mistry kraje.
Přerovská kolová: Titul zůstal v rodině!