Nováčci ve své věkové kategorii Ondra Janík, Roman Chytrý, Ondra Rác, Marie Malířová a Nikol Orságová jeli sbírat zkušenosti a mohli jen mile překvapit. Nejlépe dopadla děvčata, která po těžkých bojích získala sedmá bodovaná místa.

Kluci neprošli úvodními koly. Druhým rokem starší žáci měli bodovat a očekávalo se velké překvapení. Tomáš Čechák a Jožka Daněk neprošli vyřazovacím sítem zápasů. Patrik Vašina doplatil na velký tréninkový výpadek a v tak těžké konkurenci dokázal vybojovat slušné sedmé místo. Martin Bezděk (60 kg) se propral do semifinále nejobsazenější váhy šampionátu, zde podlehl na sporné rozhodnutí rozhodčích a musel bojovat o bronzovou medaili.

Zde po rozpačitém výkonu podlehl a skončil na smolném pátém místě. A teď přichází na řadu naše tutovky, bylo by nemožné nepočítat u nich s medailí. Vincent Skurka (50 kg), opora ligového dorosteneckého družstva, se propral do semifinále své váhy, kde narazil na protivníka z Teplic, bohužel na něj nenašel recept a podlehl.

V souboji o třetí místo již byl bezchybný a v prodloužení svého soupeře porazil a získal mistrovskou bronzovou medaili, stejně jako v loňském roce. Šarlota Olšáková, velká favoritka váhy nad 63 kg, se třemi vítěznými zápasy proprala do finále své váhy, postupně porazila soupeřky z Kladna, Pardubic a Ostravy.

Ve finále byla znovu stoprocentní a krásným ipponem zakončila svou spanilou jízdu za prvenstvím. Pro Šarlotu je to po dvou bronzech první zlatá medaile z republiky. Za čtrnáct dní ji ještě čeká premiéra na MČR dorostenek. Ve stejný den startovalo dvanáct judistů na turnaji v Polsku ve městě Redultowy.

První místa vybojovali benjamínci Ondra Vybíral, Bára Kulhánková, Bára Janíková, Dorka Malířová, Jan Tománek. Druhá místa obsadili benjamínci Dorka Malířová, Karel Trousil (KJUS Hranice). Třetí místa mají benjamínci Martin Jeřábek, Adam Schoř, Ondra Trousil (KJUS Hranice) a mladší žáci Tomáš Hynčica, Roman Hynčica. Zápas o bronz se svým oddílovým kolegou prohrál Erik Vybíral a skončil pátý. V soutěži družstev si Hraničtí dovezli pohár za páté místo.

Minulou sobotu se představili nejmenší judisté na turnaji benjamínků ve Štramberku. První místa urvali Ondra Vybíral, Dorka Malířová, Bára Kulhánková, Matyáš Zbránek (SK Přerov). Druhá místa získali Tomáš Chalupa, Adam Schoř. Bez medaile zůstali David Koláček, Martin Caletka, Filip Vávra. (oli)