Ve své závodnické premiéře nastoupil Jakub Švejda ve váze do 55 kg. V prvním kole rychle podlehl zkušenějšímu závodníkovi z Polska. V následujícím opravném zápase po vydatném boji prohrál na držení se závodníkem z Teplic. Jedinou dorostenkou reprezentující hranické judisty byla Barbora Lipková, která bojovala v kategorii do 57 kg. První zápas bojovala s její dlouholetou soupeřkou z Chomutova, kde nakonec Barbora prohrála na ippon. Soupeřka ji však do opravných zápasů nevytáhla a tím pro ni turnaj skončil.

Nejúspěšnějším závodníkem JC Železo Hranice byl v neděli dorostenec David Šatánek. Ve své váze do 50 kg nastoupil hned v prvním zápase proti favoritovi z Krakowa. V průběhu vyrovnaného zápasu dokázal soupeře krásně hodit na wazari (sedm bodů) a svým taktickým výkonem si vítězství pohlídal. Následné zápasy již s přehledem kontroloval a skvělými technickými výkony a škrcením ukončil všechna utkání před časovým limitem. Ippony (deseti body) tak hladce prošel hladce přes závodníky z Týna nad Vltavou, Prahy Vršovic a ve finále s judistou ze Závišic.

Trenér JC Železo Hranice Ladislav Adámek vyzdvihoval výkony zlatého medailisty: „David předvádí dlouhodobě precizní a chytré judo a dnešek toho byl zářným příkladem. Postupně vidíme, jak dospívá nejen technicky, ale především takticky. Příští víkend ho čeká mezinárodní turnaj v Brémách, kde bude bojovat s evropskou elitou. Věřím, že i v tvrdé konkurenci se mu podaří prosadit." David Šatánek se stabilně drží na prvním místě v ranking listu a letos bude bojovat o zlato z mistrovství České republiky dorostenců po loňské stříbrné medaili. (lad)