V sobotu se turnaje zúčastnili závodníci v nejmladších kategoriích (U9, U11 a U13). Nejmenší Železáři se v konkurenci více jak 300 závodníků rozhodně neztratili.

Stříbrné medaile vybojovali Vojtěch Dornica, Tadeáš Ondroušek a Lukáš Orság. Bronzové medaile získali Václav Dornica, Jaroslav Samko a Dominik Vaculík.

Těsně pod stupni vítězů a s neoblíbenou bramborovou medailí z turnaje odjížděli František Vávra, Dorota Šustalová, Šimon Šustal a Víťa Šoman. Adam Plevák a Ondra Janíček ve svých nabitých kategoriích prohráli svá úvodní utkání a do dalších bojů již nezasáhli.

„Naši nejmladší judisté se v obrovské konkurenci neztratili a bojovali ze všech sil. Na trénincích ale musíme ještě víc makat, abychom dokázali proměnit i ty bramborové medaile,“ ohodnotil turnaj pozitivně trenér Ondřej Rác.

Vaculíková má bronz

V neděli turnaj dál pokračoval kategoriemi starších žáků a dorostu. Železo vyslalo hned šest zástupců, kteří se pokoušeli ve veliké konkurenci uspět. Nejlépe se dařilo Michaele Vaculíkové, která si ze své váhové kategorie starších žákyň odnesla bronzovou medaili.

Judisté Hranic na Memoriálu Zdeňka Ludvíka v Prostějově. Starší zástupci Judo Železo HraniceJudisté Hranic na Memoriálu Zdeňka Ludvíka v Prostějově. Starší zástupci Judo Železo HraniceZdroj: Judo Železo Hranice

Dále v kategorii starších žákyň startovali Jana Pírková a Magda Juhaňáková. Oběma holkám se povedlo urvat jednu výhru, což stačilo na neoblíbené páté místo.

V kategorii dorostu startovali Daniel Nagy, Kristián Kudláček a Ondřej Palát. Daniel, který se na závodech objevil po několikaleté pauze, dokázal v nabité kategorii jednou zvítězit, poté v dalších dvou utkáních na své soupeře nestačil a bral tak 9. místo.

Stejné umístění obsadil Kristián Kudláček, který po dvou chybách taktéž svým soupeřům podlehl.

Nejlépe se dařilo Ondřeji Palátovi, který se probojoval do souboje o třetí místo, ve kterém na svého soupeře nestačil a skončil tak opět těsně pod stupni vítězů.

Trenér Robert Trojnar své svěřence chválí: „Všichni zúčastnění se jeli porvat a nechali tam srdíčko. V přípravě je co zlepšovat, takže odstraníme chybky a na dalších turnajích se znovu ukážeme v plné síle. Je nutné podotknout, že pro Janu Pírkovou a Ondru Paláta to byl vůbec první turnaj, proto oceňuji, že se nezalekli a bojovali na sto procent.“

Zdroj: Judo Železo Hranice