Ve hře o mistrovský titul zůstalo už jen kvarteto mužstev. Mezi nimi nechybí obhájci titulu z Karviné, kteří změří síly s pražskou Duklou. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Zubří, jejichž soupeřem budou právě Hranice. Cement o svém postupu mezi čtyři nejlepší týmy rozhodl dvěma vítězstvími nad Lovosicemi. Semifinálové série jsou hraná na tři vítězná utkání. Složení finálové dvojice se dozvíme nejpozději v neděli 11. dubna.

Přepsání historie do třetice?

Umístěním po základní části a i postupem ze čtvrtfinále dokázaly Hranice měnit záznamy ve své historii. Nyní před nimi stojí další meta, semifinále se Zubřím. Uvidíme zda-li se hranickým podaří opět přepsat své dějiny.

Domácí výhoda

Výhodu domácího prostředí, která může hrát své, má k dispozici Zubří. Oba celky se mohly v celé sezoně opřít o fantastické publikum a výhoda domácího prostředí může být pro vývoj série rozhodující. Cement na svém hřišti prohrál pouze s Duklou, Valaši dokonce ztratili pouze jediný bod za remízu taktéž s Pražany.

Souboj brankářů

Kučerka versus Malina. I takto by se dala stručně charakterizovat série mezi Hranicemi a Zubřím. Zkušenější z této dvojice je bezesporu Josef Kučerka, ale proti němu stojí mladý a velmi ambiciózní Milan Malina. Úspěšnost zákroků, blížící se padesáti procentům řadí oba mezi nejlepší brankáře soutěže.

Trenéři

Lodivod Valachů, Jiří Kekrt je velmi zkušený kouč. Na druhé straně stojí jeho mladší kolega Jan Hegar, jenž zažívá zatím největší úspěch, ve své trenérské kariéře a tým Hranic dovedl k přepsání historických klubových záznamů.

Zubří pod lupou

Mimo spolehlivý výkon Milana Maliny se Valaši mohli v základní části opřít také o střelecké choutky Martina Hrstky (116 branek), Jakuba Hrstky (98 branek) a Martina Stržínka (109 branek), který ještě loňský rok byl oporou Cementu.

Zubří má i velmi kvalitní obrannou činnost. Celkově druhá nejlepší obrana základní části je toho dostačujícím důkazem (530 branek). Hlavními pilíři jsou v bránění útoků soupeřů zkušený jednačtyřicetiletý Andrej Titkov a o patnáct let mladší Tomáš Říha.

První semifinálové utkaní se uskuteční v neděli 28. března v 10.30 hodin v Zubří. Druhé pokračování série je na programu ve středu 31. března v 18 hodin v Hranicích. Vzhledem k očekávané velké návštěvě (i fanoušků ze Zubří) prosíme návštěvníky o příchod s dostatečným časovým předstihem a využití parkoviště pro auta před fotbalovým stadionem. Semifinále se hraje už na tři vítězná utkání.

MAREK SMOLKA