Do slovenské Zlatnické doliny na podnik Cannondale Kráľ Záhoria vyrazili Karel Hartl (Subway Unibon Marin Team) a Miroslav Grammer (hranictibikeri.net).

Překvapivě dobře obsazený závod s mezinárodní účastí vyhrál český profesionál Martin Horák, Karel Hartl dojel na čtyřicet kilometrů dlouhé, ale převýšením náročné trati, osmý.

Dva závody za víkend absolvoval Tomáš Gladiš (hranictibikeri.net), který v sobotu 25. dubna vyrazil do Kutné Hory na první závod prestižního seriálu Kolo pro život a v neděli navázal dalšími závodními kilometry v severočeské Úpici.

V Kutné Hoře mají při řazení na start přednost pravidelní účastníci seriálu, takže hranický jezdec startoval do závodu až ze třetí stovky. Na krátké a rychlé trati bez větších kopců se Gladiš dokázal prokousat jen na celkové čtyřicáté místo (15. v kategorii).

Nedělní Ratibořický maratón v Úpici již nebyl tak masovou záležitostí, ale zde Tomáš společně s dalšími závodníky doplatil na neznalost trati a chabé značení v jednom z rychlých úseků. Do cíle pak přijel celkově jedenáctý a šestý ve své kategorii. „V obou dnech se mi jelo výborně, což bohužel na výsledcích již tolik poznat není,“ litoval hranický biker.

Tuto sobotu mají hraničtí jezdci šanci zvrátit dosud chybějící štěstí na svou stranu v nadcházejícím Author Šela Marathonu, jenž je sportovní akcí nadnárodního významu. Letos se tento podnik pojede jako úvodní díl Českého poháru v maratónu horských kol, což znamená ještě tužší konkurenci než bývá zvykem. Start závodu proběhne v 9.00 hodin z náměstí v Lipníku nad Bečvou.

(mich)