Do prvního domácího zápasu druhé poloviny sezony vlétli hraničtí skvěle. Míč z jejich rukou končil v obroučce radostně často a zároveň se domácím dařilo oslabené Hanáky bránit. Úvodní čtvrtinu Sigma ovládla nadějným poměrem 26:14.

Vysokoškoláci, kteří dorazili pouze se sedmi hráči, se proti Sigmě nedokázali prosadit ani v další desetiminutovce. Naopak domácím se dařilo z pod koše i z tříbodového oblouku. Ani změna obranného systému Olomouci nepomohla a fanoušci si mohli se zalíbením na světelné tabuli prohlížet poločasový stav 48:30. Tolik bodů nedaly Hranice na podzim v hale UP za celé utkání.

Na začátku třetí desetiminutovky se hosté šestibodovou šňůrou nadechovali k náporu. Sigma si i díky pohledným rychlým protiútokům udržela vedení, ale stav 62:51 před závěrečnou čtvrtinou sliboval dramatickou koncovku. K té nakonec nedošlo. Přestože posledních deset minut zápasu vyhráli o jeden bod hosté, i to Hranicím stačilo na vítězství 76:64 a další dvoubodový příděl do tabulky.

„Jsem rád, že se nám zdařila odveta za zpackaný podzimní zápas, kdy jsme v Olomouci dostali pořádný výprask. Soupeř nepřijel v nejsilnější sestavě a dost možná nás i podcenil, ale vítězství se počítá. Stejně jako fakt, že nám znovu povedlo zapojit do utkání všechny hráče na soupisce," pochvaloval si matador Sigmy a tradičně nejlepší střelec týmu Radek Paus.

TJ Sigma Hranice – SK UP Olomouc B 76:64 (26:14, 48:30, 62:51)

Sestava a body: Paus 30, Burian Petr 16, Mořkovský 9, Kristek 7, Tarábek 7, Císař 4, Urbánek 2, Němčák 1, Burian Pavel, Horký. (nba)