Krosová „republika“ je, co se týče konkurence, nejspíš nejtěžší atletický závod. Například v kategorii mladších žákyň doběhlo do cíle 94 závodnic. Pořadatelé připravili náročnou zvlněnou trať vedoucí po místních loukách.

Hranický junior Vojtěch Podjukl už pár let patří k rozšířené republikové špičce a vzhledem k tomu, že s trenérem Zbyňkem Tesařem podřídili podzimní přípravu právě krosové republice, myslel na jednu z medailí.

Junioři startovali jako poslední a trať už byla značně rozbahněná. Podjukl se od začátku šestikilometrového závodu držel v přední skupince, již po prvním kilometru mu však ztuhly nohy a postupně se propadal startovním polem. Do cíle nakonec doběhl jedenáctý a velmi zklamaný.

Starší žákyně Adéla Dostálová a Kristýna Podjuklová také neměly jednoduchou pozici. V konkurenci 83 závodnic si však počínaly velmi dobře a tříkilometrovou trať nakonec zvládly se ctí. Dostálová doběhla do cíle jako 25. a Podjuklová jako 30. Obě jsou však v této kategorii teprve prvním rokem, příští rok jistě budou bojovat ještě o vyšší pozice.

Autorka: Klára Úlehlová