Na severovýchodě Čech si bránu k dalším bodům zavřeli v první půli, v níž soupeři dovolili odskočit na rozdíl sedmi branek. Po změně stran hru zlepšili a v poslední desetiminutovce mohutně dotahovali, když z šestigólového rozdílu ukrojili pět branek, Mlotkův gól na 23:24 však byl tím posledním.

„Na jedné straně mě to štve, že jsme nevyhráli, ale za druhý poločas patří hráčům veliká pochvala a věřím, že se poučíme do dalších zápasů a budeme už jenom vyhrávat,” hodnotil utkání na svazovém webu trenér Hranic Libor Hrabal. „Dokázali jsme posledních dvacet minut zabrat a možná, že kdybychom hráli ještě o minutu déle, tak bychom si odvezli bod,“ zmínil.

Jinak opět výborného Josefa Kučerku v bráně nejvíce z jičínských střelců trápil exhranický Libor Horut, který nasázel devět branek. Na druhé straně se pětkrát trefil Indrák a čtyřikrát křídlo Mičkal.

„V prvním poločase jsme vůbec neplnili to, co jsme si před zápasem řekli. Zahodili jsme obrovské množství vyložených šancí, za které nás Jičín trestal. Proto byl ten náskok tak vysoký,“ ohlížel se Tomáš Mičkal.

V sobotu 6. října hostí Cementáři v rámci 5. kola nejvyšší soutěže pražskou Duklu.

HBC Jičín - TJ Cement Hranice 24:23 (15:8)

Nejlepší střelci: Horut 9, Šulc 4, Krahulec 3 - Indrák 5, Mičkal 4, Bechný 4. Rozhodčí: Opava Jiří, Válek Pavel. Sedmimetrové hody: 7/4 - 4/1. Vyloučení: 3 - 4 (ČK - Andrš Michal). Diváci: 570.