Děti byly rozděleny do 6 družstev po pěti až šesti hráčích. Každé družstvo odehrálo 5 zápasů systémem 4+1, kdy v brance se prostřídali téměř všichni hráči daného družstva.

Mimo zápasy probíhaly v hale i dovednostní soutěže ve slalomu a střelbě na přesnost, kterých se kromě dětí zúčastnili i rodiče, sourozenci a jiní nadšenci, kteří se svými dětmi trávili sobotní dopoledne.

Nejlepším slalomářem se nakonec stal Adam Mičkal a nejpřesnější střelkyní Maruška Grufíková.

Na konci turnaje byly ale oceněny všechny děti, a to především díky štědrosti přítomných rodičů, kteří (bezpochyby do hluboké páteční noci) připravovali mnoho sladkostí, lahodných jednohubek, koláčků, dětských sektů nebo pekli několikero buchet, štrůdlů a jiných laskomin.

„Jsme nadšeni hojnou účastí jak dětí, tak i rodičů. Naše největší ocenění bylo, když všechny děti opouštěly halu plny zážitků a s úsměvem na tvářích,“ řekl za pořadatele Petr Dadej.

#nahled|https://g.denik.cz/61/49/florbal1_sromotovo_hranice20091111_denik-galerie.jpg|https://g.denik.cz/61/49/florbal1_sromotovo_hranice20091111.jpg|Na Základní škole Šromotovo proběhl turnaj dětí prvního stupně, na kterém se představilo 35 chlapců a dívek z kroužků FBC Lipník v Hranicích a Přerově.#

(fbc)