„Obranná fáze z naší strany opět předčila tu útočnou. Obě mužstva předvedla skvělé utkání v obranné fázi, v té útočné to nebylo ani na jedné straně na extraligové úrovni,“ zhodnotil utkání trenér Cementářů Miroslav Bartoň.

Jičín si po změně stran vypracoval už čtyřgólový náskok, Hranice pak ale mohutně dotahovaly a tři minuty před koncem to bylo pouze o jednu branku. Skóre se však poté díky gólmanům neměnilo, což jen vykreslilo celkovou podobu sobotního zápasu.

„Oba týmy bojují o vstupenku do play-off. Začátek byl nervózní, skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Ve druhém poločase to bylo zejména představení obou gólmanů,“ hodnotila pro svazový web čerstvá posila Hranic na křídle Jiří Polášek.

„My jsme udělali spoustu chyb v útočné fázi a v takovém zápase, jako byl ten dnešní, nás to stálo vítězství,“ dodal Polášek.
Hranice tak po sobotním extraligovém kole vypadly z elitní osmičky a na svou pozici, zajišťující play-off, pustily právě Jičín.

HBC Ronal Jičín – TJ Cement Hranice 18:17 (11:8)

Nejlepší střelci: Šulc 4, Krahulec 4, Groh 2 – Mlotek 5, Andrš 2, Brož 2. Rozhodcčí: Horáček, Novotný, Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/0. Vyloucčení: 2:3. Diváci: 540.