Cementáři v sobotu večer doma porazili ve výborné atmosféře Zubří, které tak v elitní osmičce přepustilo místo Lovosicím a zahraje si s Hranicemi pouze ve skupině o 9. - 12. místo.

Domácí si v úvodu vylámali zuby na gólmanovi Zubřanů Malinovi, díky čemuž šli hosté do poločasového vedení 12:8.

„Myslím si, že jsme ukázali v úvodu utkání, že na soupeře máme, ale prostě jsme nedokázali překonat brankáře Malinu. V prvních osmi minutách jsme měli vést 5:1. Potom v útoku v prvním poločase byla taková křeč pořád. S obranou jsem byl spokojený, až na malé výjimky,“ hodnotil úvodní dějství trenér Cementu Miroslav Bartoň.

Ještě 15 minut před koncem nic nenasvědčovalo tomu, že by si Zubří nechalo utéct klíčovou výhru. Pak ale přišel kolaps hostů, čtyřbodová šňůra Hranic a v 52. minutě to bylo 19:19.

Neuvěřitelný obrat pak domácí dokonali ze sedmičky. Když tu svou Zubří v 58. minutě nevyužilo a na druhé straně uspěl Mičkal, začalo být jasné, že Cementáři si připíší skvělé vítězství.

„Posledních dvanáct minut bylo v naší režii. Jsem rád, že to kluci zvládli fyzicky a až na tři výjimky v závěru i takticky. Myslím si, že tenhle tým má na víc, než letos dokázal, ale hlavně se musíme nachystat na příští sezonu,“ řekl Bartoň pro svazový web.

TJ Cement Hranice – HC ROBE Zubří 24:22 (8:12)

Nejvíce branek: Mičkal 6/5, Holiš 6, Mlotek 3, Bechný 3, Indrák 3 – Korbel 4, Válek 4, Šustáček 3. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 6/5 – 3/2. Vyloučení: 2:3. Diváci: 357.