„Český svaz cyklistiky nám poslal stanovisko k nařízení vlády s platností od 11. května 2020, ze kterého je jasné, že se na jednom místě v jednom čase smí objevit maximálně sto osob. To nám otevírá reálnou možnost uspořádat závody klidně pro tři sta lidí, pokud o to bude zájem,“ prozradil Aleš Procházka z pořádajícího Sportovního klubu Šela Sport.

Vloni se na trať od hasičské Zbrojnice v Loučce, která vede stále do kopce do Oderských vrchů až k vojenským radarům nad Slavkovem, vydalo 109 cyklistů. Letos se dá očekávat ještě hojnější účast.

„Na nic nečekáme a už se to na nás valí, lidi jsou strašně natěšení. Uděláme to všechno podle regulí a nebudeme nic obcházet, jak je v našich krajích zvykem,“ doplnil Aleš Procházka, který se vloni ujal pořádání závodu, kterému hrozil přes patnáctiletou tradici zánik.

Už vloni se Slavkovské radary navíc také běžely. Před startem tradiční cyklistické části se tak na trať vydají běžci. Pak už si 6,8 kilometru s převýšením 354 metrů budou moci vychutnat cyklisté.

Přihlášky a veškeré informace najdou zájemci na webu www.selasport.cz.