Do Nového Města přijelo bojovat o přední příčky v poměrně prestižním závodě 450 bikerů, další stovky lidí startovaly v závodě poloviční délky a své příznivce si v sobotu našly také závody ve sprintu, které byly vysílány v přímém přenosu na obrazovkách ČT4 Sport.

Z hranických závodníků mohl v maratonu nejvýše pomýšlet Karel Hartl (Subway-Unibon-Marin), který se i po zabloudění na trati dokázal znovu dotáhnout na špici.

Pak jej ale potkal defekt předního kola a z výsledku tak hranický cyklista, který si pro desáté místo určitě nepřijel, nadšený nebyl. Jeho manželka Lenka Hartlová mezi ženami dojela na šesté pozici. Na trati plné louží, bláta, kamení a mokrých kořenů bloudil podobně jako Hartl i další závodník z Hranicka - Tomáš Gladiš (Ghost-mojekolo.cz), ale na lepší než 13. příčku nestačil.

Byť znovu předjel všechny, kteří se před něj během bloudění dostali. Hraničtí cyklisté o nadcházející sobotě své síly rozdělí - většina místních bikerů zvolí Bikemaraton Drásal v nedalekém Holešově, ale hranické barvy budou vidět také na startu závodu v maďarském Visegrádu.

Miroslav Chládek