Jak se momentálně cítíte? Jak to vlastně s prstem vypadá?

Cítím se všelijak, je to nepříjemné. Nevím, co od toho mám očekávat. O část prstu jsem přišel. Nejprve jsem neměl ani odvahu se na zranění pořádně podívat. Už jsem byl na kontrole a mám to jen nateklé. Doktoři mě ujišťovali, že by vše mělo dopadnout dobře.

Cítíte pořád velkou bolest?

Zpočátku jsem věřil, že bolest bude ustupovat rychleji. Vzhledem k tomu, co se mi stalo, bych ale asi chtěl příliš. Momentálně mi přijde, že je to pořád stejné. V prstu mi cuká, je to dost nepříjemné.

Byla tady i možnost článek přišít nazpět?

To jsme konzultovali delší dobu. Doktor mi k tomu vysvětloval spoustu věcí. Mě hlavně zarážela doba léčení. Bylo by to přes rok, a ještě by to nemuselo být úplně doléčené. Navíc mi bylo řečeno, že možná bych o ten článek přišel i tak. V té chvíli, možná to bylo i nějakým šokem, jsem plně důvěřoval doktorům. Samozřejmě pro mě bylo hlavní i to, že to je na levé ruce.

Pamatujete si, jak k nešťastnému incidentu došlo?

Jak k tomu došlo, to ne. Vím jen, že jsem pak ležel na zemi. Jakmile jsem uviděl ten prst, tak poté už si toho moc nepamatuji. Jak se to vůbec stalo, si doteď nedovedu vysvětlit. Já už jsem se v té bráně něco nastál. Nechápu to.

Vypadalo to, že se vám „podařilo" dostat prst do očka, které drží síť brány…

Asi nějak tak. Já sám nevím, až se otrkám, tak se na to do haly budu muset jít podívat. To jsou takové náhody, že to už není možné.

Je to neuvěřitelná smůla. Navíc jste se konečně vrátil do brány po nepříjemné nemoci. Co se vám vlastně v poslední době ještě přihodilo?

Hlavně mě po novém roce potkal ten zápal plic. Když už jsem se dával trošku do kupy, tak jsem si nějak nešikovně ohnul malíček na pravé ruce. Měl jsem poškozený kloub. To už jsem si říkal, že to není možné, co mě ještě nepotká. Pak jsem se konečně vrátil do brány, zápas mi vycházel, říkal jsem si, že je to super, že jsem zpátky. No a teď už jsem zase zpátky na marodce. Doufám, že teď už jsem si všechnu tu smůlu vybral (směje se).

Údajně byste se dokonce rád vrátil ještě na play-off, je to reálné?

Samozřejmě jsme o tom přemýšleli. Spíš ale za předpokladu, že se našemu týmu podaří postoupit přes čtvrtfinále. Pokud bychom měli hrát o nižší příčky, tak už to asi nebudu lámat přes koleno. Uvidíme, jak se to bude vše vyvíjet.

Jak tedy vidíte šance Hranic v play-off?

Vidím to pořád pozitivně. V sobotu jedeme do Přerova, kde bychom měli vyhrát. Pak nás čeká Brno, se kterým se už kluci přesvědčili, že na ně umí, podařilo se nám je vyřadit i v poháru. Za předpokladu, že se nám tyto zápasy podaří, tak bychom do play-off mohli startovat z pěkného čtvrtého místa, tak uvidíme.