Už v půlce listopadu se zúčastnili lyžařského soustředění na Stubaiském ledovci v Rakousku. Krásné počasí přálo výcviku a čtyři lyžařské dny si děti moc užily.

Další část kroužku jela na soustředění do italského Livigna, které probíhalo ještě během tohoto týdne.

„Máme tady celkem jedenáct dětí, jsou rozdělené do dvou věkových kategorií. Každý den máme dva bloky tréninků, děti si užívají i po lyžování a energii doplňují vynikající italskou pizzou,“ vzkázala přímo z dějiště soustředění Petra Konečná.

Přes nepříliš příznivé počasí se už na začátku listopadu za hojné účasti uskutečnily také závody Suchý slalom, během nějž zaznamenalo velký úspěch malování triček a povlaků na polštář.

Žákyně SK Hranice na halovém MČR v Ostravě. Zleva Terezie Kočnarová, Veronika Svobodová, Kristýna Podjuklová a Adéla Dostálová. Foto: Klára Úlehlová
Hranické atletky ovládly střední tratě na Vánoční hale

AREÁL NA POTŠTÁTĚ SE TĚŠÍ NA SEZONU

V sobotu 8. prosince proběhlo také školení vlekařů.

„Každý rok je třeba proškolit obsluhu lyžařských vleků z platné legislativy a předpisů i prakticky ověřit situace a závady, které během provozu mohou nastat,“ vysvětluje Konečná.

Lyžarský areál na Potštátě se letos dočkal velké novinky.

„V rámci dotačního programu se nám podařilo spolufinancovat nové sněžné dělo, které jsme začátkem prosince hned vyzkoušeli a díky vhodným meteorologickým podmínkám se podařilo nasněžit zásobu technického sněhu,“ prozradila Petra Konečná.

Slavnostní zahájení lyžařské sezony tak proběhne v sobotu 22. prosince.

„I v případě, že se nebude dát lyžovat, bude zábava a pohoštění připraveno,“ slibují zástupci Ski klubu Hranice.

Od ledna pak dle sněhových podmínek bude probíhat také lyžařská školička.

„Přihlašování dětí probíhalo od začátku září a na konci října už jsme měli naplněnou kapacitu. Dále areál nabízí individuální výuku i dospělých, je třeba se ale objednat předem,“ upozorňuje Petra Konečná.

Během nové sezony jsou naplánovány další akce, jako je Přebor škol (7. února) pro děti i středoškoláky nejen přerovského okresu. Dále pak Valentýnské odpolední lyžování či veřejné závody v sobotu 16. února.

„Během pololetních prázdnin budeme mít celodenní provoz, rovněž se uskuteční příměstský tábor pro děti. Tradiční akcí je zabijačka 2. března a ukončení sezony 16. března oblíbenou akcí Splash party,“ uzavřela Konečná.

Veškeré aktuální informace najdou čtenáři na webu www.skipotstat.cz a na facebookové stránce Ski areál Potštát.