Teprve se chystá k maturitě, přesto už má za sebou judista oddílu Železo Hranice Lubomír Holčák mnohá významná ocenění. V úterý k nim přidal další. Stal se nejlepším sportovcem města Hranic pro rok 2011 v hlavní kategorii jednotlivců nad dvacet let.

Vítězství jsem vůbec nečekal, tvrdí vítěz hlavní kategorie Lubomír Holčák

V anketě jste zvítězil po pětiletém vládnutí cyklisty Karla Hartla. V čem vidíte hlavní důvody úspěchu?

Vůbec nevím. Největším úspěchem v loňském roce bylo možná páté místo na turnaji asijské kvalifikace v Soulu, možná jím byl úspěch na mistrovství republiky. Fakt netuším. Osobně jsem ale vůbec nečekal, že tady vyhraju. Je to pro mě překvapení.

Koho byste vy osobně jmenoval sportovcem roku 2011?

O tom jsem vůbec nepřemýšlel. Ostatní sporty moc nesleduju. Myslím si ale, že cyklista Karel Hartl, který byl tentokrát druhý, by si to zasloužil vyhrát znovu.

SOUVISEJÍCÍ: Olympionik Jiří Sosna: U sportu jsem pořád zůstal

Máte za sebou už několik významných úspěchů. Berete úterní ocenění jako vyznamenání za hned za několik z nich?

To ne. Já hlavně doufám, že mám před sebou ještě více úspěchů, než těch, kterých jsem už dosáhl. Doufám, že tohle je pořád teprve začátek.

Jaké hlavní cíle máte pro další období?

Tento rok bych se chtěl nominovat na mistrovství Evropy juniorů, kde bych chtěl samozřejmě dosáhnout co nejlepšího výsledku. Z Evropy juniorů se pokusím o nominaci na mistrovství Evropy do 23 let mužů, které se koná v Praze. To jsou moje nejbližší plány.

Jste nedílnou součástí reprezentace juniorů. Cítíte, že se od vás očekává více než od ostatních členů týmu?

Je možné, že očekávání jsou trochu větší. Celé je to ale hlavně o tom, kolik mám natrénováno a jak jsem se připravil. Velkou roli hraje také štěstí.

Dají se turnaje skloubit se studiem ve škole?

Letos budu maturovat, takže někdy je docela těžké to všechno skloubit. Ale celkem se to dá.