V poslední době ale rapidně stoupá počet příznivců badmintonu i v jeho indoorové, tedy halové podobě. Olomoucký kraj není výjimkou. Zahrát si jej v bezvětrném prostředí mohou lidé v Olomouci, Přerově, Prostějově či Hranicích.

A o zájemce není nouze. V olomouckém sportovním centru Omega si bez předchozí rezervace zahrajete jen stěží. Čtyři kurty jsou neustále v permanenci. Jedním z hráčů je i pětadvacetiletý Jan Faltýnek.

„Je to zábavnější než squash. Ten hraji už čtyři roky, ale teďměchytl badminton. Je to o úplně jiných pohybech,“ vysvětlujeFaltýnek. On sám podle svých slov patří k těm sportovnějším vyznavačům. Ale k vidění jsou i starší pánové či dámy, co si přišli jen tak zahrát. „To je právě dobré, kurty jsou vedle sebe, takže jste vlastně i v kontaktu s ostatními hráči,“ říká Faltýnek.

Právě minimální požadavky na hráče jsou zřejmě tou největší předností sportu, který nachází své místo mezi posilovnami a squashovýmikurty. V Olomouci se hraje badminton i v prostorách Sportovní haly. „My jsme výrazně limitováni prostorem, a jelikož se zaměřujeme spíše na hráče, kteří by chtěli hrát závodně, výraznější změny nepociťujeme,“ říká Jan Říha, který má badminton v hale UP na starosti.

Tam mají možnost si zahrát badminton i studenti v rámci sportovního programu Akademik sport centrum UP. „Studenti mají možnost si na každý semestr po zaplacení určitého poplatku zajistit přístup na jednotlivé sporty. Ale co se týče badmintonu, je to tam taky vesměs plné,“ potvrzuje Říha zájem mezi mladou generací.

Ještě dříve než do hanácké metropole dorazila badmintonová vlna do nedalekého Přerova. Už před třemi roky zde vznikla dokonce specializovaná Badminton Arena nabízející čtyři kurty. Kromě závodních turnajů lákají v Badminton Areně i na turnaje neregistrovaných hráčů či pořádání firemních turnajů.

Jeden badmintonový kurt je k dispozici i v přerovském Sportovním centru Mlýn, stejně jako v prostějovském Bowling Palace. V Hranicích nabízí badmintonové vyžití Sports Kotelna. Ve všech centrech je samozřejmostí možnost zapůjčení raket i košíků.

Martin Dostál