Struhlováci se do programu zapojili již na jaře, když na své škole v rámci besed s patrony soutěže přivítali olympijské reprezentanty Matyldu Růžičkovou, jež závodila v gymnastice v dobách Emila Zátopka, diskaře Gejzu Valenta a tyčkaře Štěpána Janáčka.

Školáci se dozvěděli mnoho zajímavostí ze sportovního prostředí a zároveň získali motivaci do samotné soutěže. Ta se skládá z deseti disciplín – běhu na 60m, skoku do dálky, hodu míčkem, kilometrovém běhu, plavání, trojskoku, hodu medicimbalem a třemi silovými testy – shyby, klikami a lehy-sedy. Struhlovští sportovci šli do boje s dvěmi osmičlennými družstvy, čítajícími vždy čtyři dívky a čtyři chlapce.

Okresní kolo v Lipníku nad Bečvou bylo v režii Struhlováků. „Tým A suverénně vyhrál s náskokem čtyř tisíc bodů před druhými Drahotušemi a zajistil si tak postup do krajského finále. „Béčko" skončilo těsně třetí a za odměnu dostali alespoň čokoládový dort," říká s úsměvem Pavel Pořízek.

Krajské finále hostil Prostějov a připravil mladým sportovcům zajímavé zpestření, jímž byla účast bronzové medailistky z Atlanty, trojskokanky Šárky Kašpárkové. Pod jejím dohledem Struhlováci zdatně bojovali s olomouckou ZŠ Heyrovského, ani po skvělých výkonech v silových disciplínách však na vítězství nedosáhli. „Druhé místo v kraji je i tak skvělé; navíc mezi jednotlivci vyhrála v kategorii dívek naše Simona Losertová, mezi chlapci byl třetí Franta Žeravík,"dodává učitel z hranické školy.

Republikové finále tak sice uniklo struhlovskému družstvu, v celostátním měření výkonů jednotlivců se však o víkendu na republikové finále na Strahov vydá hned sedm hochů! Deváťák Lukáš Vozák, osmáci Franta Žeravík, Jonáš Vilím, Lukáš Macenauer a sedmáci Martin Číhal, Dominik Král a Vojtěch Jemelka se mají na co těšit. Kromě soutěžení při účasti padesátky sportovních legend je totiž čeká i pestrý doprovodný program, v čele s exhibicí Romana Šebrleho či koncertem Olgy Lounové. „Před pěti lety vyhráli Struhlováci finále atletického čtyřboje v Opavě, třeba na to nezapomenutelné vítězství kluci o víkendu navážou," přeje si Pavel Pořízek. (vrb)

Autor: VÍT VRBKA